Wpis z mikrobloga

Mirki przychodzę z pytaniem drogowym, jechałam do skrzyżowania ze światłami z zamiarem skrętu w lewo, więc zajęłam lewą krawędzi jezdni bo droga zaczynała się dwupasmowa niestety zdarzenie miało miejsce przed wyrysowaniem pasów na jezdni, dodam że w tym miejscu droga miała 6 m szerokości, obok była droga wyjazdowa jedno kierunkowa. Dojeżdżając do owej drogi samochód z mojej prawej strony się we mnie wbił, uszkodzenia u mnie to tylko kierunek prawy i zderzak a u niego cały bok. Po całej akcji przyjechała policja, nawet nie drogówka a prewencyjna i dowaliła mi mandat za wyprzedzanie i spowodowanie kolizji. Zrobiłam najgłupsza rzecz bo przez naciski matki i ojca podpisałam, z prawnikiem działam o odwołanie ale chciałam żeby ktoś rzucił okiem postronnym dzięki
#policja #kiciochpyta #drogi
Sylwia2137 - Mirki przychodzę z pytaniem drogowym, jechałam do skrzyżowania ze światł...

źródło: comment_1647597840usXBewMQDfWjAQUPudD0I7.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@Sylwia2137:
IMHO jego wina, bo zmieniał pas. Pasy nie muszą być wyznaczone. Ale uwaga, są tu rozbieżności interpretacyjne i czasem jest uznawane, że przy niewyznaczonych pasach pierwszeństwo ma ten z prawej (co wg mnie jest głupie).
  • Odpowiedz