Wpis z mikrobloga

Mirki przychodzę z pytaniem drogowym, jechałam do skrzyżowania ze światłami z zamiarem skrętu w lewo, więc zajęłam lewą krawędzi jezdni bo droga zaczynała się dwupasmowa niestety zdarzenie miało miejsce przed wyrysowaniem pasów na jezdni, dodam że w tym miejscu droga miała 6 m szerokości, obok była droga wyjazdowa jedno kierunkowa. Dojeżdżając do owej drogi samochód z mojej prawej strony się we mnie wbił, uszkodzenia u mnie to tylko kierunek prawy i zderzak a u niego cały bok. Po całej akcji przyjechała policja, nawet nie drogówka a prewencyjna i dowaliła mi mandat za wyprzedzanie i spowodowanie kolizji. Zrobiłam najgłupsza rzecz bo przez naciski matki i ojca podpisałam, z prawnikiem działam o odwołanie ale chciałam żeby ktoś rzucił okiem postronnym dzięki
#policja #kiciochpyta #drogi
Sylwia2137 - Mirki przychodzę z pytaniem drogowym, jechałam do skrzyżowania ze światł...

źródło: comment_1647597840usXBewMQDfWjAQUPudD0I7.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@Sylwia2137: Zakładam taką interpretacje policji: Honda jedzie prawidłowo, prawą krawędzią jezdni z jednym pasem ruchu (nie ważne że szerokim). Przed skrzyżowaniem planuje ustawić się na lewym pasie i robi to w momencie gdy 2 pasy się faktycznie zaczynają.
Rada rodziców była, niestety dla Ciebie, słuszna. Nic tu nie ugrasz. Oszczędź sobie nerwów.
  • Odpowiedz
@Sylwia2137: prawnik, prawnikiem, ale zdobądź najpierw opinię jakiegoś rzeczoznawcy sądowego co do sprawy, prawnik nawet do sądu ostatecznego będzie ciągnął kasę. Sądy opierają się na opiniach biegłych, i dotrzymuj terminów, po terminie nie ma sprawy.
  • Odpowiedz
@Sylwia2137: ja bym nie był taki pewny, że nic nie ugrasz. Z Twojego opisu wynika, że kierowca Hondy wymusił na Tobie pierwszeństwo. Jeżeli rzeczywiście tak było i masz to jak udowodnić to może uda się coś ugrać i naprawa nie pójdzie z Twojego OC tylko jego, ale i tak powinnaś według mnie dostać mandat. Tylko inny. Za nie trzymanie się prawej krawędzi jezdni.

Co nie zmienia faktu, że jeżeli Twój
  • Odpowiedz
@siekieromotyka:

Zakładam taką interpretacje policji: Honda jedzie prawidłowo, prawą krawędzią jezdni z jednym pasem ruchu (nie ważne że szerokim). Przed skrzyżowaniem planuje ustawić się na lewym pasie i robi to w momencie gdy 2 pasy się faktycznie zaczynają.

Nie wprowadzaj w błąd. Pasy nie muszą być namalowane.

pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi;
Ustawa o Ruchu
  • Odpowiedz