Wpis z mikrobloga

Jak sobie radzić z brakiem kondycji przy sparingach bokserskich?
Od paru ładnych lat trenuję wszelkiego rodzaju grappling i sukcesywnie staram się przesuwać w stronę bardziej uniwersalnego MMA. Ostatnio zauważyłem że przy sparingach w stójce, jestem w stanie wytrzymać maks 2x3min rundy a potem mam taki deficyt tlenowy że nie jestem w stanie utrzymać rąk w górze. Mam taką zadyszkę że nie daję rady dotrzymać do końca trzeciej rundy, a potem to już w ogóle jadę na samej sile woli. W grapplerskich sparingach nie mam tego problemu bo tam wszystko się dzieje wolniej i na ziemi xd

Co robić? Mniej skakać w tym ringu? Spokojniej się poruszać? Kontrolować oddech?
Jakie ćwiczenia mogą na to pomóc? Skakanka?
Z takich bardziej aerobowych treningów chodzę na spinning i z raz w tygodniu pogram w kosza ze znajomymi. Biegowo też całkiem daję radę.

#sport #sportywalki #boks #mma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukmar: Cały czas na luzie, nie możesz być napięty przy poruszaniu się. Robisz bazę tlenowa? Czy cały czas beztlen na treningach, bo brak bazy tlenowej tez może być powodem takiej zajebki.
  • Odpowiedz
Co robić? Mniej skakać w tym ringu? Spokojniej się poruszać? Kontrolować oddech?


@lukmar: Tak. Poza tym mi bardzo pomagała tabata i wszelkie interwały.
Co do tego skakania to może musisz się ogólnie trochę bardziej wyluzować? Wiesz taki luz całkowity, bez spinania się za bardzo (psychicznie i mięśniowo). U mnie na sekcji trener kiedyś chłopu doradził sobie zajarać na chacie i robić walkę z cieniem XD Ja nie próbowałem, ale na
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Mlody_jeczmien haha dzięki, może spróbuję, ale na pewno nie na trening. Jedyny sport jaki uprawiałem po jaraniu to był snowboard i tak mnie to wymęczyło że nigdy więcej xD
  • Odpowiedz
@lukmar: Beztlen - trening, gdzie już oddech ci przyspiesza na tyle, ze ciężko ci mówić i tętno z reguły jest na poziomie +170/+180.
Robienie bazy tlenowej polega na kręceniu aerobowów przez powiedzmy ciągłe 30+ minut przy tętnie poniżej właśnie tych 170, wiec 150-165 powinno być ok.
  • Odpowiedz
@lukmar: trzeba #!$%@?ć xD Z mojej autopsji - robie sobie różne warianty worka (30s/30s, 3min/1min, 2min/40s, 15s/45s *3 (iprzy 15 sekundach przyspieszam, a przy 45 ładuje na normalnym tempie)) i myślę, że to bardzo mi pomogło nabudować kondycje. Ewentualnie co 2 runde na worku robię 3 minuty skakanki. No i trzeba pamiętać przy tym o odpowiednim oddechu. Natomiast żaden worek nie wywrze na tobie takiej presji i motywacji jak odpowiedni
  • Odpowiedz
@lukmar: jeśli masz możliwość zacznij budowac baze tlenowa przez bieganie z pulsometrem.
Zacznij od aktywnej regeneracji czyli bieg do 150-155 uderzeń na minute. Większość wytrzymałośc robi na pałe lub tabata i myślą, ze to wszystko.
Nastepna jest strefa mieszana, czyli biegi ciągłe lub crossy.
Nastepna to strefa beztlenowa czyli tempówki lub odcinki.
Bazą jest obszerny trening w strefie tlenowej, oraz odpowiednie rozplanowanie.
Tak trenuja najlepsi (Tyson Fury, Usyk, Masternak)
Jesli
  • Odpowiedz