Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się wciąż zastanawiał, czy warto kupić Apple Wallet pod MagSafe, to mam kilka zdań na ten temat z perspektywy korzystania z niego z iPhone 13 mini.

Plusy:
+ Chwyt telefonu jest bardzo pewny, dłoń wygodnie obejmuje tę "wypukłość". Przy iPhone 13 mini Wallet idealnie pokrywa się z bocznymi i dolną krawędzią telefonu.
+ Rewelacyjna jakość wykonania i wrażenie estetyczne.
+ Nie trzeba wypychać kieszeni, co jest istotne zwłaszcza latem, gdy już nie nosimy kurtek ;)
+ Włożone do Walleta karty, czy też pojedyncza karta siedzą bardzo pewnie, nie wysuną się bezwładnie.
+ Siła, z jaką Wallet trzyma się telefonu jest na tyle znaczna, że mimo wcześniejszych obaw nie martwię się o to, że odpadnie przy wyjmowaniu/ wkładaniu z/ do kieszeni jeansów. Miałem w głowie obraz, że krawędź kieszeni może wejść między telefon a Wallet i rozłączyć te przedmioty, ale krawędzie Walleta ściśle przylegają do telefonu. Perspektywa przypadkowego odłączenia wydaje mi się mało prawdopodobna.
+ Co odkryłem dopiero po zakupie, to funkcja lokalizacji Walleta. Otóż, gdy odczepimy Walleta od iPhone'a telefon zawibruje, a po minucie aktywuje aplikację "Znajdź", która poinformuje nas o odłączonym portfelu i pokaże nam jego ostatnią lokalizację.
+ Nie zawsze noszę telefon w etui więc miękka wypukłość na pleckach telefonu daje dodatkową ochronę przy ewentualnym upadku.

Minusy:
- Urządzenie staje się grubsze, zwłaszcza w etui.
- Cena.
- Aby wyjąć kartę muszę odpiąć Wallet od telefonu (problem w moim przypadku mało istotny, bo mam tam zbliżeniową kartę miejską).
- Wallet nie nadaje się do trzymania w nim gotówki, nawet jeżeli wciśniemy tam banknoty, to ich wyjęcie jest skrajnie niepraktyczne.

#apple
  • 10
@Haszaks: Da się, ale muszę odczepić Wallet od telefonu. Zastanawiam się, czy nie zajmuje to tyle samo czasu, co sięgnięcie po wizytówkę do portfela.

Ale za to znalazłem inny minus.
- Aby wyjąć preferowaną kartę z Walleta (wygodnie mieszczą się 1-3 karty), muszę wysunąć wszystkie karty.