Wpis z mikrobloga

Mirki jak mi jedna łyżwa bije podczas jazdy to szlif już nie ten ? I jak poznać, że się ma za duże łyżwy, podczas kupowania miałem duży dylemat 43 czy 42.5. W 42.5 cały czas dotykałem palcami przodów nawet podczas pozycji do jazdy za to w 43 nigdy, ani na prostych nogach ani w pozycji, wziąłem 43 i po x godzinach się zastanawiam czy wziąłem dobry rozmiar.

#lyzwy
  • 12
@waruznrt No właśnie wszędzie gdzie oglądałem filmy to mówili, że idealnie to stojąc powinienem muskać przód , a przybierając pozycję stopa się cofa i już nie powinienem czuć, ale takich idealnych nie potrafiłem znaleźć :dd

Ostatni raz ostrzyłem z 12h jazdy temu, ostrzone były pierwszy raz.

Czy krzywa płoza to nie wiem, wiadomo kawałek się zawsze przejdzie z ławki na lód czy do automatu z kawą ale to wszystko w ochraniaczach
@waruznrt naostrzylem, dosłownie jedna godzina ok dziś znowu obie biją. Żeby była jasność, wpadają tak jakby w wibracje w osi prostopadłej do stopy, prawo lewo. Nwm co z tym zrobić
@waruznrt powiedziałbym że równa, to raczej jakość zdj ma problem z uchwyceniem. Luzów nie ma, zastanawiałem się czy to lód na miejscu, ale znajomy nie narzeka na podobny problem, tak samo porządkowy który jeździ bdb. Zastanawiałem się nawet czy to nie wina złego sznurowania, ale ja lubię mocno zasznurowane tak do lekkiego braku komfortu nawet xd
@waruznrt nawet zastanawiałem się czy to nie mój wymysł ale efekt jest na tyle mocny, że boje się rozpędzić na maksa, najbardziej też to czuć na obu nogach z równo rozłożonym środkiem ciężkości, dociśnięcie jednej z nóg niweluje, przy jeździe tylko na jednej nodze znika całkowicie