Wpis z mikrobloga

Założyli u mnie dopiero co światłowód i chciałbym sprawdzić jakie firmy dzierżawią tę sieć. Czy mogę to zrobić?
Na żadnej mapie światłowodu jeszcze nie ma, próbowałem sprawdzać na mapkach okolicznych firm, ale nawet ta która montowała go u mnie nie ma go na swojej mapie, mimo że pytałem i mogę już podpisać umowę. Niestety ich zakres usług i ceny są gorsze niż u konkurencji, a nie chcę do każdej dzwonić i się pytać czy dzierżawią infrastrukturę.

#internet #informatyka #komputery
  • 10
@Lisek_Mirek: No u mnie Tauron to zakładał w czerwcu 2020, a wczoraj byli pierwsi monterzy co ze słupa doprowadzali do sąsiadów. Podobno wcześniej nie było gotowej infrastruktury, mimo że od ponad 8 lat po drugiej stronie ulicy, mniej niż 20 metrów dalej światłowód był xD
@Jurix: Skoro zakladal Tauron patrzysz na stronie Tauronu, ewentualnie stronach operatorow z ktorymi podpisali umowe na dzierzawe dostepu. Niestety znajac zycie moze troche opoznienia, data inwentaryzacji w systemach Tauronu moze sie roznic od podobnej daty u drugiego operatora. U mnie wieszali w wakacje 2020, pod dom wkopali sie w styczniu 2021, uslugi byly dostepne dopiero pod koniec roku 2021.
@Jurix: Daj spokoj, mi w kwietniu/maju 2021 przyszedl przedstawiciel handlowy UPC, chcial sprzedawac swiatlowod ktorego nie bylo przez nastepne pol roku, dzwonilem kilka razy na infolinie, nic nie wiedzieli, zadnych terminow, podobny motyw tylko swiatlowod Nexery w ramach POPC. Orange, T-Mobile podpobnie, on nic nie wiedza, calosc robi Tauron, osoba od nich stawia router na kablu puszczonym przez Tauron. Tauron tez niekoniecznie musi dac ci znac, sa tak duze obsuwy a