Wpis z mikrobloga

@stanton7: Nie chcę być jakimś buzzkillem, ale trudno z czystym sumieniem polecać instrumenty marek takich, jak Vision, Tenson czy SkyWay.
Może to jest akurat niegłupi bas - trudno powiedzieć, trzeba by to obejrzeć z bliska, jak są nabite progi, jak wygląda gryf itd. Niemniej, za jakąś stówkę więcej można znaleźć jakiegoś używanego Corta, który z dużym prawdopodobieństwem da się ustawić jak profesjonalny instrument z normalną akcją strun, a progi nie pokaleczą
@Mr_Hand_of_Fate Dzięki za szersza wypowiedź. Właśnie problem z tym, że to chyba taka marka, o której się nawet nie mówi jakoś. Czyli coś w rodzaju "kup i nigdy więcej po nią nie sięgaj".

Spróbuję jeszcze poszukać. Dzięki za podpowiedź. :)
@stanton7: No, tak sobie obserwuję ten rynek tańszych instrumentów mimochodem i konstatuję, że za te 5 stówek można już coś znaleźć ciekawego. Tylko trzeba wiedzieć, czego szukać ;)
Corta mogę o tyle polecić, że właściciel marki, czyli Cor-Tek, robi instrumenty OEM dla wielu uznanych producentów; wszystkie Squiery, Jacksony, Ibanezy Made in Indonesia to właśnie fabryki Corta. Na pewno mają linię produkcyjną i znają się na temacie.
@Mr_Hand_of_Fate Ja Corta mam. Co prawda żaden że mnie basista, raczej akustyk, ale akurat tego basa lubię. Kumpel mi przed laty sprzedał po kosztach. A że nie mam z kim grać, to jakoś się nie nauczyłem. :p

Może coś trafię. Kłopot mój jest też tego typu, że nie mogę kupić zbyt drogiego instrumentu, bo to dla mnie w sumie obca osoba. A kupuję czasem dzieciakom instrumenty, jak widzę, że łapią bakcyla. Sporo