Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Mamy rok 1995, tym razem już bez opisu mojej skromnej młodej osoby :) lecimy z tematem.

Czas na Sensible World of Soccer, prosta i zarazem niezwykle urzekająca gra. Jest to oczywiście symulator piłki nożnej, grając jedną z drużyn mamy za zadanie wygrać z drużyną przeciwną. Cechą charakterystyczną podczas rozgrywki jest początkowe "przyklejenie" się ( ͡° ͜ʖ ͡°) piłki do zawodnika, by po chwili jej opanowanie stawało się coraz trudniejsze. Mamy do dyspozycji narodowe reprezentacje jak i poszczególne kluby piłkarskie z wielu krajów świata. Tak egzotyczne jak Fidżi czy Papua Nowa Gwinea. (ʘʘ) Ukazało się kilka odsłon SWOS, pierwsza z nich w roku 1994, jednak dane mi było poznać wersję z lat 95/96. Główny motyw muzyczny z menu pamiętam do dzisiaj ( ͡º ͜ʖ͡º). Gra wyszła zarówno na Amigę jak i PC. Nigdy nie byłem w nią zbyt dobry, ale wielką radochę sprawiało mi samo patrzenie na rozgrywkę.

Napiszcie czy graliście i jakie macie wspomnienia z nią związane.

#staregry #amiga #pc #grybusa #glupiewykopowezabawy #pc
Pobierz
źródło: comment_1647453538k0pp9moQTakSvix4uuF6pM.jpg
  • 9