Wpis z mikrobloga

Porażająca jest bezmyślność tych, którzy chcieliby, żeby NATO zaangażowało się militarnie w wojnę na Ukrainie, bo przecież Rosja jest słaba i NATO przejedzie się po niej w tydzień-dwa, a Putin nie jest szalony i nie użyje broni atomowej, bo to by oznaczało atomowe bombardowanie Rosji, i w ogóle nic by Polsce wtedy nie groziło, bo NATO nas osłoni, rosyjskiej armii Cyganie kradną czołgi, a dowodzi nią alkoholik gen. Denaturow.
Ci wykopowi pseudoeksperci, którzy wiedzę o historii czerpią co najwyżej z kanału "Historia bez cenzury" a o wojskowości z "Call of Duty" nie bierze pod uwagę, że:
1) Polska byłaby zapleczem logistyczno-militarnym operacji. Jako taka byłaby pod ciągłym rosyjskim ostrzałem. Polska nie ma w zasadzie obrony przeciwlotniczej. Amerykanie może będą bronić w Polsce obiektów wojskowych, ale miast pewnie nie. Wiecie jak wygląda Mariupol? To na skutek wojny NATO-Rosja tak może wyglądać Warszawa. Rosyjskie rakiety obejmują zasięgiem całą Polskę.
2) Rosja nie wykorzystuje na Ukrainie całego swojego potencjału. Rosję próbowali podbić Napoleon i Hitler, żadnemu z nich się nie udało. A wy sądzicie, że NATO zrobi to w kilka tygodni?
3) Wojna NATO-Rosja będzie na rękę dla Chin, które mogą wtedy zaatakować USA na Pacyfiku. A wówczas Europa będzie w d...e bo USA będzie musiało część swoich sił przerzucić do Azji.
4) "Rosja jak będzie chciała zaatakować i tak znajdzie pretekst". Aha, czyli lepiej my ją zaatakujmy. Rozumiem, że jak nocą na ulicy mijacie dresa to wiedząc, że jak będzie chciał was pobić i tak znajdzie pretekst sami zawsze do niego wyskakujecie z pięściami?
5) "Tylko ruskie onuce nie chcą interwencji NATO na Ukrainie" - czyli ruskimi onucami są Biden, Macron, Johnson, dowództwo NATO itd. A może po prostu nie czerpią wiedzy o Rosji z memów? Podeślijcie im kilka, może ich przekonacie. Może też im napiszcie, żeby przestali się liczyć ze stratami ludzkimi i żeby brali przykład z was, wykopowych gierojów z piwnicy.
6) "Putin i tak napadnie na NATO, lepiej go uprzedzić" - Putin z pewnością zastanowi się, czy chce wojny z tak potężnym blokiem jak NATO. Nawet jeśli, to NATO powinno się do niej dobrze przygotować, a nie iść na żywioł. Nie jest zresztą wykluczone, że dojdzie w Rosji do zmian i odwilży. Przypomnę też, że nawet Stalin nie zdecydował się na wojnę z NATO.
Pamiętam, jak na początku pandemii wykopki piłowały mordę, dlaczego w Polsce jeszcze nie ma lockdownu i obowiązku noszenia masek. Po kilku miesiącach pandemii piłowali mordy że precz z lockdownem i maskami. Teraz to samo - chcą wojny. Ale gdy wojna dotknie ich osobiście, gdy będą mieli zniszczone domy, upadek gospodarki i wszystko co się z wojną wiąże te same osoby, które teraz piszą, że mamy wspaniały moment do zniszczenia Rosji będą pisały, że po co ta wojna, i co za debil to wymyślił i trzeba ją kończyć. Albo, jeszcze lepiej "hehe, no kto by wtedy pomyślał, że tak się skończy, nie było wiadomo", tak jak teraz piszą "no na początku to byłem za lockdownem bo nie było wiadomo co to za wirus, ale teraz to jestem przeciw".
Nie dziwię się, że Polacy uznają za powód do dumy powstanie warszawskie, skoro teraz sami domagają się wojny, która byłaby dla Polski katastrofą.

#wojna #rosja #ukraina #polska #bekazpisu
  • 47
  • Odpowiedz
Powiedz mieszkańcom Mariupola że ruskim brakuje rakiet.


@niekibicujepilkarzom: Nie znasz się na uzbrojeniu, a z geografii też byłeś dosyć słaby, prawda? Mapy to twoje przekleństwo?

Ciekawi mnie, jak z takim IQ jesteś w stanie w ogóle zalogować się na wykop, 2FA powinno cię rozłożyć, bo nie potrafisz połączyć dwóch czynników w konkluzję ( ͡°
  • Odpowiedz
@Makak87: Nie podpowiadaj mu, niech się wysili choć tyle, żeby musieć spojrzeć na mapę - zwłaszcza, że typ ewidentnie tego nie nawidzi.

W czwartej klasie podstawówki zaczęły się te wszystkie odległości, kilometry, mile, iksy dupiksy #pdk
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: Polacy się tam nie utrzymali, bo mieli zupełnie inne wojny do toczenia i dzieki Zygmuntowi Wazie olali Rosję. Nie dlatego, że Ruskie to jakiś bitny super naród, którego nie da się podbić.
Zresztą historia wojen z Rosją pokazuje jasno, że 1 v 1 Ruskie gówno potrafią osiągnąc. Nawet w 1920 napadając na świeżo co powstałą Polskę dostali po dupie. ZSRR walcząc z Chinami w latach 60' też dostało po
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Dobrze, wiem, że Mariupol jest daleko od Polski. A Jaworów?
Biden nie boi się, ale strefy zakazu lotów nad Ukrainą nie chcą wprowadzić. Ciekawe czemu?
@Makak87: A spoko, to niech spadają rakiety na Warszawę, niech giną ludzie.
Jprdl, idź jeszcze napisz, że powstanie warszawskie było super i potrzebne i wcale nie szkoda zniszczonej stolicy. Naród kretynów.
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Taak, i Napoleon, największy wódz w dziejach, też ich pokonał. I Hitler to samo. A w 1920 r. byli osłabieni wojną światową, rewolucją i wojną domową, a pomimo to i tak ledwo Polska się obroniła.
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: XD nie nie chcą, tylko mają na tyle rozumu, żeby pozwolić się Ruskim wykrwawić na Ukrainie przy okazji nie denerwując Chińczyków i nie dając im argumentu, że się wtrącają w wojnę.

To zupełnie co innego niż trzęsienie dupą, że NATO nie podoła, a Rosja zbombarduje całą Europę.
  • Odpowiedz
Tylko potwierdzacie, że Polacy są narodem idiotów, który nie szanuje własnego państwa i który gotów jest rzucić się na stos żeby spłonąć jeśli tylko będzie to wystarczająco efektowne. Niczego was historia nie nauczyła.
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Tak, tak, i cały czas w swoich wypowiedziach przestrzegają przed III wś i konfliktem nuklearnym, wcale się nie boją. Trzeba ich tylko ośmielić, niech najlepiej Polacy to zrobią, zaczną starcia z Rosjanami, a potem NATO za nami skoczy.
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Tak, już rusofil xD Piszę w innych postach, że Rosjan najlepiej sterylizować bo to wrzód na ciele świata, ale nie, rusofil, bo nie chcę bombardowania polskich miast.
@PijeIBije: Kretyn. Jedź na Ukrainę. Chociaż pewnie ciebie nie wezmą, bo nie masz przeszkolenia wojskowego. Tak się składa, że ja mam i wiem, czym jest wojna.
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: Bo prawdopodobnie Biden ma o wiele bardziej złożone, długoterminowe cele w globalnej grze. Zakładam, że nie chcą Rosji zniszczyć, tylko ją osłabić rękami Ukrainy, w białych rękawiczkach. Nie wiem, gdzie byłeś w 2014, ale od tamtego czasu mówiło się, że USA będzie walczyć z Rosją "do ostatniego Ukraińca". I faktycznie tak się dzieje.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, czy Biden się boi - sprawdź, czym jest grupa uderzeniowa lotniskowca. USA
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: Gdybym tylko wiedział co to jest dyplomacja...
Och ten słynny konflikt nuklearny. Widzisz - to jedyne co pozwala Ruskim jeszcze jako tako się trzymać na powierzchni. Całą ich armia to śmiech na sali co pokazało ichnie zajmowanie Ukrainy w 3 dni bijąc w nią z każdego możliwego kierunku.
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom:

@Makak87: A spoko, to niech spadają rakiety na Warszawę, niech giną ludzie. Jprdl, idź jeszcze napisz, że powstanie warszawskie było super i potrzebne i wcale nie szkoda zniszczonej stolicy. Naród kretynów.


A spoko niech spadaja. C'est la vie, nie my ja zaczelismy ale
  • Odpowiedz