Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi FPSami? Jeżeli mój sprzet (konsola czy komputer) wyciąga max 60 FPSów to czy wtedy ma sens kupno telewizora czy monitora o odświeżaniu więcej niż 60Hz? Bo ja to rozumiem tak, że TV 120 Hz ma sens wtedy kiedy gra działa w 120 FPSach. Jeżeli mniej to nie warto dokładać do większej ilości Hz? Jak to z tym jest?
#pcmasterace #gry #xbox #xboxone #konsole #ps4 #ps5
  • 7
@jakisnickbylejaki: Obecnie wszystkie telewizory poza tymi mega budżetowymi mają matryce 120 Hz bo to nie jest aż tak duży koszt a fajnie to wygląda na ulotce reklamowej.
Weź pod uwagę że do monitora 120 Hz raczej włożą szybszą matrycę, i nawet w trybie 60 Hz powinien mniej smużyć niż jakiś tani monitorek biurowy 60 Hz.
Do tego nawet głupie scrollowanie wykopu jest przyjemniejsze w 120 niż 60, sam planuję powymieniać wszystkie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakisnickbylejaki: Przede wszystkim musisz wiedziec czy Twoja karta graficzna obsluguje 4k 120 hz, bo nawet jezeli nowy tv ma mozliwosc to karta w pc niekoniecznie. Potrzebujesz do tego HDMI 2.1. Ja 5m kupilem za 400+ zl. Jest tylko jeden taki kabel optyczny na rynku o takiej dlugosci w Polsce. Do tego czy obsluguje HDR przy takim odswiezaniu. Robia to tylko najnowsze karty. Wiekszosc odpala 1440, 120hz + hdr lub 4k 60hz