Wpis z mikrobloga

No ja tylko trochę znam php (przynajmniej tak mi się wydaje) a Frameworka w jakim piszę w ogóle nie znałem a musiałem w nim zacząć pisać. No ale wracając do twojego pytania to jednak coś tam Musisz wiedzieć :)
@micky1: To zależy od wielu czynników i przede wszystkim od tego jaki masz projekt. Czasami masz taki, że musisz znać mega dobrze język i piszesz jakąś skomplikowaną funkcjonalność. Czasami masz tak, że 3 tygodnie czytasz dokumentacjie, myślisz, a w 1 dzień implementujesz i nie używasz żadnych super właściwości języka tylko np. dodajesz kolejnego if'a.
@micky1: U mnie się mało korzysta z internetów, tzn zdarza się ale nie jest to "kopiowanie ze stackoverflow", większość problemów i rozkmin jest specyficzna dla projektu, język raczej należałoby znać. Co do #!$%@? to więcej się spędza na rozkminianiu gdzie tu się ze swoim kodem wpiąć i co należy zrobić, trochę czasu też schodzi na siedzeniu w kuchni, na spotkaniach, mailach itp. No i testy - to są proste konstrukcje a
@micky1: można znać język słabo, ważne, żeby szybko się nauczyć tego, co Ci potrzebne do ukończenia zadania. Sam język to może z 5% tego, co trzeba umieć, i łatwo znaleźć informacje, jak czegoś się nie pamięta. Do tego dochodzą narzędzia, biblioteki i frameworki - to może z 30%, a reszta to już znajomość projektu, w którym pracujesz, i przede wszystkim znajomość i zrozumienie wymagań klienta, branży, w której robisz, i ogólne