Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Czy niektóre rośliny w akwarium obumierają ze starości? Nie wiem czy mam w akwarium jakiś problem czy może niektóre rośliny stwierdziły, że przyszła na nich pora. Z 8 miesięcy rosła u mnie np. bacopa caroliniana, która jest łatwą rośliną, a ja mam dobre oświetlenie, duży filtr, podłoże na ziemi ogrodowej, a ponadto dużo ryb, które dodatkowo srają w to podłoże. Przez 8 miesięcy rosła jak na drożdżach, wiele razy ją przycinałem żeby nie zajęła mi całego akwarium, a nagle się zwinęła i zaczęła całkowicie gubić liście i marnieć, wygląda jak uschnięte badyle. Rozumiem jakby to była jakaś niewdzięczna roślina, która będzie cały czas marudzić w każdym zbiorniku, ale takie proste rośliny, które przez tyle czasu miały się świetnie to zagadka. Mam wrażenie, że część roślin jest w słabej kondycji, choć nie wszystkie. Ryby mają się dobrze.
#akwarium #akwarystyka #rosliny
  • 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koseidon: dodaję sporadycznie i nieregularnie nawozy mikro i makro w płynie, ostatnio nie dolewałem, liczyłem na to, że prostsze rośliny utrzymają się będąc nawożone przez ryby