Wpis z mikrobloga

Podziwiam tych, którzy (od lat) stawiają tezę szachów 5D prezesa, że słowa były starannie konsultowane z członkami NATO i za nimi idą konkrety.
Kaczyński i ten rząd latami ubierali gówno w ładne słówka i sprzedawali Polakom, ale populizm w przypadku sąsiadów, którzy codziennie za oknem mają śmierć, bomby i masakrę jest po prostu obrzydliwie cyniczną zagrywką. Wyjdzie to jeszcze dziś lub w najbliższych dniach.
Życzę Ukrainie, żeby to była pierwsza opcja, ale doświadczenia z naszego kraju mówią cos innego.
#ukraina #neuropa #wojna #polityka
  • 15
@Kris153: o widzisz, zupełnie być może tak jak wczoraj. Nikt nie potwierdza, że co do migów była podjęta decyzja, były rozmowy, ale nie przeszło, mimo to pchaliśmy to dalej. Wyszło, że nasze migi przeszły mini update,który utrudniłby ich użytkowanie bez szkoleń urkainskim pilotom. Więc to zbyt duże słowa mówienie, że decyzja była podjęta
@Kris153: biorąc pod uwagę profesionalizm tej ekipy, przekaz w tvp, sociale polityków pis nie zdziwię się jakby była to samowolka pod wzrost słupków poparcia, a teraz eu musi robić damage contol xD
@Rafaello91: zgadza się, ale akurat zdarza się doskonała okazja, żeby zacząć je naprawiać i odbudować pozycję na arenie międzynarodowej. ale trzeba wyjść poza schematy grania pod wyborcze słupki. a mimo bezpośredniego zagrożenia kraju, gdy widzę przekaz tvp który nadal dzieli polaków, widzę ruszającą machinę propagandową nawet tu na wykopie, mam pewne wątpliwości.
@Ernest_: Ja uważam że ktoś kto był antypis swojego zdania nie zmieni, a niektórych skrajnych pisowców wręcz zniechęcili tym wyjazdem i wsparciem Ukrainy. Co do odbudowy stosunków to siłą rzeczy się one odbudują przynajmniej na czas wojny, reszta spraw zostanie odstawiona na później. W 2023 może już będzie inna władza albo nie będą mieli większości w Sejmie, wtedy będziemy po nich sprzątać.
@Ernest_: tez mam watpliwosci gdy widze politykow opozycji walacych bez przerwy w rzad, wykopowych propagandystow, ktorzy chca smerci premiera polski (i jak rozumiem tez premierow pozostalych krajow). proponuje wyjsc poza tvp i przyjrzec sie propagadzie i dzieleniu polakow ktora sie wylewa w innych mediach.