Wpis z mikrobloga

@51431e5c08c95238: to nie jest tak, że jest lepsze, czy gorsze. Myśląc Android, to nie masz w głowie jednoznacznej wizji autorstwa. Myśląc iOS, myślisz Apple.

Więc jeżeli chodzi o Androida, to najczęściej pytanie brzmi, jak producent danego telefonu radzi sobie ze wsparciem tego systemu w wyprodukowanym przez siebie telefonie.

====

Jeżeli jednak faktycznie nie zależy ci np. na kwestii utrzymaniowej, a bardziej np. o kwestie bezpieczeństwa, to najmocniejszą różnicą jest to, że
@51431e5c08c95238: ios nie jest lepszy albo gorszy, jest inny:
- bezpieczniejszy (szybkie aktualizacje, długie wsparcie, lepsza weryfikacja aplikacji w sklepie, brak sideloadingu)
- prosty i ergonomiczny (nie masz bezsensownych opcji na wierzchu)
- 98% czasu działa płynnie i bezawaryjnie
- lepsza prywatność (możesz nie mieć zupełnie nic od google i FB + dużo lepiej kontrolować dostęp aplikacji do danych i trackingu)
- jak dołożysz zegarek komputer itd to ten mityczny EKOSYSTEM
@51431e5c08c95238: Ja od soboty jestem po przesiadce z wysłużonego S8 i na razie jestem zadowolony. Może rzeczywiście brakuje kilku niszowych appek, których było pełno w goole play, ale wszystkie najważniejsze i podstawowe appki są i mam nawet wrażenie że działają lepiej. Np. aplikacja wykopu na andku co jakiś czas mi się wykrzyczała i musiałem robić czyszczenie pamięci, na ios mam wrażanie że ta aplikacja jest lepiej dopracowana. Najbardziej jestem zaskoczony płynnością
@Wariner: a niby gdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest tak jak pisze @patrolez: i jest to z goła inny system, ja np. po przesiadce się bardzo rozczarowałam, bo żyłam tym, że iOS jest taki super ekstra, no nie jest. Dużo aplikacji nie miało takich funkcji jak androidowe odpowiedniki, co mnie irytowało i no nie dało się. Sprzedałam i kupiłam S22 Ultra

@51431e5c08c95238: najlepiej jak kupisz
Działa szybciej


@Wariner: mam teraz tego Samsunga i działa tak jak iPhone w 120Hz, nie mam zastrzeżeń, jest 5 lat wsparcia + aktualizacje bezpieczeństwa, więc starają się nadrobić. Jednak wiem o co ci chodzi - poprzednie flagowce robili na 2-3 lata i trzeba zmiany, a iPhone jednak na dłużej, dlatego zdecydowałam się wypróbować iPhone i u mnie nie pykło ( ͡° ͜ʖ ͡°)