Wpis z mikrobloga

W tym roku planuję posadzić w ogrodzie słodkie papryki. Niestety, ziemia jest tam dość lipna, IV kategorii bodajże.

Macie jakieś protipy jak doprowadzić tę glebę do stanu użytkowania bez czekania kolejnych 2 sezonów aż obornik chwyci? Są jakieś gotowe preparaty wzbogacające?

Wiem, że powinienem zabrać się za to wcześniej, no ale zabrałem się teraz, na to już nic nie poradzę :P
Proszę o wyrozumiałość, jestem "zielonym" ogrodnikiem (mam tu na myśli doświadczenie :P)

Druga sprawa - jest sens bawić się w rozsady? Ile mniej więcej kosztują takie gotowe?

#ogrodnictwo #ogrod #rolnictwo #papryczki
  • 4
Polecam Ci - jak sam wspomniałeś - kupić rozsady najlepieu w kwietniu, bo - jak sam wspomniałeś - jest już trochę poźno na wysiew, a po co się zniechęcać jakby coś poszlo nie tak, a tak kupisz sobie wyrosniete papryki i przeskoczysz najtrudniejszy etap :) a sadzonki może @gobi12 bedzie sprzedawał
@krzaczor93: Dolomit dostarcza tylko wapnia przez caly sezon, polifoska dostarcza wszystkich niezbednych teraz skladnikow. No niestety ceny nawozow przez ostatnie akcje poszly ostro w gore ale na szczescie jak nie masz wielkiego pola to wystarcza na dlugo. W sumie teraz najrozsadniejsza opcja to kupienie sobie 25kg hydrocomplexu bo nim mozna nawozic wszystko a jeszcze gdzieniegdzie jest w "normalnej" cenie i wystarczy na lata bo nie wiadomo czy i kiedy te ceny