Wpis z mikrobloga

Czy w urzędzie pracy dalej jest możliwość rejestracji, a po kliku dniach wyrejestrowania i otrzymania tym sposobem 30 dni ubezpieczenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli tak, to czy pojawia się jakiś problem ze strony urzędu, jeżeli taki manewr wykona się kilkukrotnie?

Ostatni raz korzystałem z tego patentu w 2018 roku, ale jednorazowo. Teraz szukam nowej roboty, ale to może jeszcze trochę potrwać, a ubezpieczenie wypadałoby mieć w tych niebezpiecznych czasach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że eksperci z poniższych tagów odpowiedzą na moje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#neet #bezrobocie
  • 17
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: Rejestruję się i wyrejestrowuję z UP co miesiąc od około półtora roku. Z tym że ja nie czekam kilku dni po otrzymaniu decyzji o byciu zarejestrowanym, tylko wyrejestrowuję się od razu po otrzymaniu. Nie chcę innym blokować terminu na spotkanie w UP. I wszystko robię przez pracagovpl

Ostatnio do mnie zadzwonili rok temu to powiedziałem, że nie jestem akurat przygotowany na rozmowę (zadzwonili tuż przed odebraniem przeze mnie
@JanTheMan: Nie mogą odmówić wyrejestrowania. Zrobili to na piśmie, czy tak ci w urzędzie powiedzieli?
Jak odmówią wyrejestrowania, to trzeba złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Tu wyrok dowodzący, że można się zrzec statusu osoby bezrobotnej: IV SA/Gl 405/18 - Wyrok WSA w Gliwicach

A tu prostszym językiem: praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1264273,zrzeczenie-sie-statusu-osoby-bezrobotnej.html

@ameneos: Według art. 68 ust. 1 Konstytucji RP każdy ma prawo do ochrony zdrowia. Z powodu tego przepisu mam czyste sumienie.
@damianas1999: czytalem ten wyrok kiedys podlinkowales, ale z administracja nie zawsze jest prosto - moga cie po prostu zignorowac albo nawet zasugerowac zebys poszedl do sadu (nic ich to nie kosztuje). Precedens w Polsce chyba nie jest wiazacy prawnie. Mi facet wymijajaco odpowiedzial na maila a potem przestal odpisywac ale bylo to juz kilka lat temu.
W innym przypadku (nie bezrobocie) urzedniczka odmowila mi wydania odmowy na pismie "bo nie" i
@Wredna_pomarancza: to pewnie też dużo od urzędu zależy, a taka metoda zabezpieczy mnie przed nadmiernie gorliwymi urzędnikami chcącymi wcisnąć mi jakiś bieda staż ( ͡° ͜ʖ ͡°). W swoim urzędzie jak ostatni raz byłem na początku 2018 (potrzebowałem ubezpieczenia na miesiąc) to babeczki wydawały się kumate jeśli o te sprawy chodzi, no ale przez te lata mogło się wiele pozmieniać.

@damianas1999: ooo wiedziałem, że tutaj znajdę
@JanTheMan: Wiem, że w Polsce nie ma precedensu; ale zawsze jest większa szansa na wygraną, jeśli inny sąd a najlepiej wyższej instancji wydał korzystny wyrok dla skarżącego. Ja to się z nimi nawet nie kontaktuję e-mailem czy telefonem. Nie mam okazji do kłótni z nimi, wszystko robię przez Profil Zaufany. No i daję podpis, jak list przyjdzie.

@A_E_S_T_H_E_T_I_C: Tak, wystarczy Profil Zaufany. Tam na stronie jak wybierz opcję, że chcesz
@damianas1999: dzięki za odpowiedź. Przed rejestracją zadzwonie sobie jeszcze do swojego urzędu i dopytam co mam poklikać jeśli chce się przez internet zarejestrować ponownie (już uprzednio się rejestrowałem w tym samym urzędzie).
A możesz jeszcze wyjaśnić o jaki podpis ci chodziło w odpowiedzi do Jana? "No i daję podpis, jak list przyjdzie."
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: Po prostu zazwyczaj decyzję o przyznaniu statusu osoby bezrobotnej, a potem decyzję o pozbawieniu tego statusu przesyłają mi pocztą. I daję podpis listonoszowi, by odebrać list.

Zaznaczam im wypełniając wniosek, żeby odpowiedź mi wysłali elektronicznie, a oni i tak na papierze ¯\_(ツ)_/¯ Myślałem, że mi na złość na odwrót robią, to parę razy wybrałem wysłanie decyzji na papierze, ale nadal wysyłali listy. Może urzędniczka nie umie tego zrobić? Zazwyczaj ta
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: Sory za odkop ale rozeznałeś się jak to wygląda? Zarejestrowałem się przez internet na bezrobocie tylko po ubezpieczenie, dostałem telefon i musze sie stawić do któregoś tam dnia, co jak nie pójdę i anuluje, będzie ubezpieczenie na miesiąc? Nie chcę mi się odwiedzać tego przybytku zwanego pup ( ͡° ͜ʖ ͡°) na stronie mam status wniosku "przyjęty"
@avira: No i pytanie jeszcze, nawet jeśli bym poszedł to po jakim czasie będę miał informacje na pacjent.gov, że mam ubezpieczenie? Tydzień? dwa?