Wpis z mikrobloga

Bardzo ważne!!!

Slyszeliscie o Ukraińskich firmach —Ingas, oraz Cryoin?
Okazuje się, że produkują 45%—54‰ neonu, z którego robione są czipy.
Już wiecie czemu tak m.in elektryki dostały lanie i mają zakaz wychodzenia na podwórko.

Ale jak pisze, że jest problem w tym sektorze to ;co Ty gadasz, niemożliwe, bajki opowiadasz, cały czas szukają nowych klientów itp

#gielda #ukraina #tesla #nio #ekonomia #polityka #gospodarka #inflacja #pieniadze
źródło: comment_1647335452mcgb1gLe01DYKqZuQ4seDP.jpg
  • 24
@WiktorekS: To prawda, bo produkuje się go po prostu z powietrza. Więc problemem nie jest lokalizacja tylko proces technologiczny, który wymaga czasu żeby go odtworzyć gdzie indziej. Nie wiem jak to wygląda w porównaniu do standardowych linii produkcyjnych. Z drugiej strony wpływ na podaż i cenę neonu już miała aneksja Krymu więc, było sporo czasu na to by się przygotować i zdywersyfikować produkcję, np. przez Chiny. Nie będę się jednak wypowiadał
@Byku_of_wall_street @WiktorekS Ja inwestuję też w spółkę Corsair, której głównym problemem w ostatnich miesiącach w czasie covidu była podaż półprzewodników. To ciągnęło tę spółkę w dół. Uważam, że ostatnie drastyczne spadki są spowodowane właśnie pogłebieniem obaw związanych z łańcuchem dostaw. Wszyscy oczekiwali końca covidu, a tym samym zanikaniu problemu z dostawami, a tu nagle kolejny problem i nie wiadomo jak szybko się skończy.
@zenitram: i ja właśnie po to założyłem konto, żeby uświadomić ludzi, co, się dzieje w okół nas
A przynajmniej jak jak to widzę, z mojej perspektywy. A propo Covida, wiesz czemu tak akcje w Chinach w dół? Bo na nowo i z rozmachem, rozkręcili spirale wirusa, ta sama historia.A do tego większość zapomniała o Evergrande i jemu podobnych, to jest wielki wrzód, dla Chinskiej gospodarki, a sprawa cały czas jest rozwojowa
@zenitram: Chinczycy przejeli juz czesc neonu. Podejrzewam ze jakby byl popyt, to przejeliby i reszte.

A tego trolla autora wpisu to nie ma co sluchac bo to ruski troll ktory ma szerzyc panike i strach
@Byku_of_wall_street @WiktorekS W tym sęk, że straszysz. Można powiedzieć, że straszy każdy kto pisze pod tagiem czarne scenariusze, bo wbrew pozorom może się zdarzyć całkowicie coś innego i ktoś może przez to ucierpieć. Czy wtedy przyjdziesz, przeprosisz i przyznasz się do błędu, że się pomyliłeś? Logicznie na to patrząc, jaki ktoś ma interes w tym by pisać takie rzeczy? Jest takim altruistą, że boi się o finanse innych? Wątpię ( ͡°
@zenitram: rozumiem i szanuje
Wiesz jak jest, jak komuś takie treści nie odpowiadają to Czarnalista i po kłopocie
Staram się przekazać, że to się wokół na dzieje i, że to jest dardzo destruktywne dla nas wszystkich.,i ma bardzo poważne konsekwencje i zdaje sobie sprawę, czym to może grozić.
Giełda traci z dnia na dzień, a jako ona traci to tracą gospodarki, bo gospodarki są zależne od giełdy. Także jak giełda padnie,
@zenitram: przeciez on straszy bo jest ruskim trollem, placa mu za sianie dezinformacji i paniki. Pisze glupoty w stylu slaba gielda = slaba gospodarka.

Chyba nie musze tlunaczyc dlaczego ruskim panika i strach w Polsce sa przydatne?
@WiktorekS:
Gościu-wiesz, że wystarczy że kilka gigantów (Apple, tesla,) zniknie z giełdy i jest po wszystkim. Giełda spada, panika wyprzedaż akcji itp i jest po wszystkim
Tak to jest ze sobą połączone
Dzisiaj gielada =gosposadarka
Przykre jest to, że się tu wypowiadasz na różne tematy, a nie masz pojęcia o podstawach
@Byku_of_wall_street: lepiej sprawdz sobie ze bluechipy stale sie wymieniaja. 10 lat temu tesla dopiero wchodzila na gielde i zdradze ci sekret. Przed tesla gielda funkcjonowala tak samo jak funkcjonuje teraz.

Gielda nigdy nie byla wyznacznikiem gospodarki. To podstawy podstaw. Spojrz na argentynska gielde ktora jest orzy swoich ath, w momencie gdy argentyna srednio co 8 lat bankrutuje.