Wpis z mikrobloga

#platyna #ghostoftsushima #ps4 #ps5

Cześć!

Zwracam się do Was dziś z problemem jakim jest niemożność zdobycia przeze mnie jednego z trofeów. Jako mało doświadczona w zdobywaniu platyn gejmerka (miała to być moja pierwsza, gra mnie tak oczarowała, że postanowiłam być ambitna i zrobić ją na 100% XD), obecnie wyrywam sobie włosy z głowy gdyż ostatnie trofeum jakie dzieli mnie od wbicoa platyny to "Ciało, umysł i dusza"- odwiedź wszystkie gorące źródła i kapliczki Inari, skomponuje wszystkie haiku i wykonaj wszystkie ćwiczenia przy bambusowych stojakach. Poszukuje odpowiedź co mogło pójść nie tak, gdzie pojawił się błąd i jak to naprawić.

Skończyłam wątek fabularny i wszystkie misje poboczne, wyzwolilam całą tsushime. Mapa pokazuję, że wszystkie możliwe do zdobycia lokalizacje zostały odnalezione i ukończone, żadnych pytajników a jednak trofeum jak nie było tak nie ma.

Zaczęłam szukać i w "kolekcje" zobaczyłam błąd - licznik poszczególnych znajdziek typu latarnia, haiku, kapliczki itp. nie zgadza się z tym co pokazuje mapa (WTF)
Dla przykładu - latarnie 8/10 - a jednak na mapie odnalezione i odhaczone wszystkie a trofeum zdobyte... Ta sama sytuacja z kapliczkami shinto - wszytskie odnalezione i ukończone, a licznik pokazuje 16/17.

Z spośród 4 kategorii znajdziek wymaganych do zdobycia trofeum Ciało Umysł i Dusza jedynie kapliczki Inari wyświetlają się jako odnalezione 49/49 - bambusy(16/20) , haiku (19/20) i gorące źródła(17/20) mają braki. Raz jeszcze sprawdziłam każdą z tych lokalizacji, każda jest ukończona, licznik się nie zmienia :(

Zdemotywowana trochę kolejną godzina szukania błędu wyłączyłam konsole. Co dziwne, przy ponownym uruchomieniu i odpaleniu gry, na mapie pojawiły się pytajniki których wcześniej nie było ! Wszystkie z nich okazały się Bajarzem Legend. Skąd taka sytuacja ? Jeżeli mapa była w całości odsłonięta to czemu przy kolejnym uruchomieniu gry pojawiły się te pytajniki ? Ponownie odwiedziłam te lokalizacji by mapa była cała zdobyta.

Czy ktoś z Was miał podobny błąd ? Co mogę zrobić by jednak zdobyć to ostatnie trofeum?

Dziękuję !
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
via Android
  • 0
@ebson Tak wiem, że jest różnica w wyglądzie ikon dlatego sprawdziłam każdą lokalizację czy ma ikonę ukończonej. Wszystko się zgadza. Nawet pofatygowałam się po kolei odwiedzić je ponownie dla pewności
@JSTX: musisz miec ogromnego pecha albo cos zle robisz, bo % zdobytych platyn w ghoscie jest bardzo wysoki, najlepiej tez poszukaj na googlu czy ktos nie mial podobnego glitcha i moze jest jakies obejscie
@JSTX licznik jest dobry. Masz wersję director Cat,wiec liczy Ci też latarnie i inne rzeczy dodatkiem. Latarni w podstawce było 8. Z bajarzem też miałem ten problem. Co chwilę pytajnik pomimo, że odwiedzałem miejsca. Na 100% nie masz ukrytego zadania. Nie pamiętam czy to było źródło czy haiku.zerk II w YouTube i ukryte questt [edit] Na 100% brakuje Ci źródła. Łącznie do odnalezienia jest 18 gorących źródeł (9 znajduje się na Izuharze,