Wpis z mikrobloga

Elo, ustawiłem region na Nowa Zelandię i mogę już w grać w to next gen Gta 5. Wszystko spoko tylko nie mogę znaleźć czym się różni tryb WYDAJNOŚĆ a WYDAJNOŚĆ Z RT. Zależy mi na 60 fps wiec który tryb wybrać i czym one się różnią? Na tym lepszym wydajność jest stałe 60fps czy jak? #gry #xsx #ps5 #gtav #gta #gta5
  • 7
@Oliolliolli: GTA V w wersji na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X otrzyma trzy tryby obrazu.
Pierwszy zaoferuje rozgrywkę w natywnej rozdzielczości 4K przy zachowaniu 30 klatek na sekundę (tryb Fidelity).
W drugim (Performance), będziemy mogli grać w dynamicznej rozdzielczości 4K oraz w stałych 60 klatkach na sekundę.
Trzeci tryb - Performance RT - ma zaoferować dynamiczną rozdzielczość 4K, do 60 FPS oraz aktywną technikę śledzenia promieni
@Oliolliolli: no niby na obu jest 60 fps, ale performance RT skaluje ci do 4k z niższych rozdzielczości niż zwykły performance. Różni się teoretycznie raytracingiem, ale nie wiem jaka jest implementacja w sumie, czy dobra. Wydaje mi się, że i tak są tylko cienie jeśli już. I nie wiem też czy trzyma te 60fps w obu trybach to pewnie by trzeba było na jakieś testy poczekać.
@Oliolliolli: ktory tryb wybrales? Ja jednak performance z rt, lepsze cienie zauwazalnie takie realistyczne, fps stale 60 , spadaja podobno do okolo 50 przy poteznej zadymie, ja nie doznałem tego. Gra wyglada bardzo dobrze