Wpis z mikrobloga

Mireczki, trochę strzelam tagi, z góry przepraszam.
Mam w mieszkaniu taką sytuację - 13 skrętek, 8 koncentryków, i wejście z zewnątrz 2x skrętka, 2x koncentryk, i FTTH.
Chcę to zrobić na gotowo pod dowolne konfigurowanie potem. Plan mam taki żeby założyć patch panele na wszystko.
Co sądzicie?

2 koncentryki zakończone są w pokojach gniazdami TV, reszta luzem kable w puszkach.
W ogóle śmiesznie jest bo zamawiałem tylko po 2xRJ45 na każdy pokój, a mam tam w puszkach 2xRJ45 + koncentryk... :P A w dwóch pokojach zaraz obok druga puszka z gniazdem "TV" i kolejnym koncentrykiem już normalnie według projektu.

Najbardziej mnie zastanawia jak ugryźć światłowód - za kilka miesięcy pewnikiem przeniosę tutaj umowę z #orange, ale pasowało by już teraz założyć gniazdko (NGO-12 bodajże się to nazywa) bo kable dość krótkie a i zabudowa się pewnie pojawi, a to wymaga spawania światłowodu i potem będzie strasznie ciasno tam podejść spawarką. Jakiś pomysł gdzie z tym uderzyć? Będzie się chciało komuś przyjść zrobić jeden spaw i puszkę założyć? Jest opcja poprosić #orange @OrangeEkspert żeby sobie przyszli awansem założyć gniazdko? :D

W ogóle macie jakieś fajne pomysły jak całość wykończyć?
Lekko zastanawia mnie też czy patch panel na koncentryki jest dobrym pomysłem bo straty na wszystkich łączeniach a tu będzie ich kilka - panel - łącznik - panel, a potem pokój gniazdko... nie za dużo strat? Nie wiem co kiedyś nimi puszczę, może TV sat, może naziemna bo zdaje się jest antena zbiorcza, może coś innego.

Szukam też gniazdek 2xRJ45 + koncentryk w jednym, ale ciężko to idzie, może ktoś coś widział?

#siecikomputerowe #instalacje #remont #remontujzwykopem #dom #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #swiatlowody #ftth #informatyka
atehxx - Mireczki, trochę strzelam tagi, z góry przepraszam.
Mam w mieszkaniu taką s...

źródło: comment_1647267242nh0pTBA4O9tXCCudilK2wl.jpg

Pobierz
  • 6
@johnyboy: No ale ja już światłowód w mieszkaniu mam :P To cieniutkie w środku kabla multibit. Drugi koniec pewnie gdzieś w garażu czy innym szachcie. Tylko jest dość krótko a chcę to zabudować, więc przydało by się już teraz zrobić gniazdko...