Wpis z mikrobloga

Mireczki pomozcie. Padł mi zasilacz do laptopa. Niestety ciężko było mi znaleźć odpowiedni model z właściwym wejściem. I zamówiłem taki o trochę innych parametrach. Załączam zdjecie obu, u góry jest stary na dole nowy. Mogę bezpiecznie używać bez ryzyka popsucia mojego Asusa? Chciałbym żeby jeszcze posłużył :D pytanie też o polaryzację, jest odwrotnie plus i minus w obu ale wychodzi ze tu i tu plus w środku a minus na zewnątrz więc chyba się zgadza?

#laptopy #elektronika #informatyka
Farenhejt - Mireczki pomozcie. Padł mi zasilacz do laptopa. Niestety ciężko było mi z...

źródło: comment_1647263588m9jFW3cWXDBBYrQeOWCmz1.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Farenhejt: ten nowy ma wyjście o 1V większe niż powinien mieć Twój zasilacz, z doświadczenia użytkownika Asusa - korzystałem kiedyś na swoim Asusie(też potrzebował 19V) z ładowarki co dawała 21V i nic się nie działo przez ~2 lata, a potem kupiłem nowy zasilacz. Co do prądu - nowy ma większą wydajność, ale tutaj laptop sam z siebie nie weźmie więcej niż potrzebuje więc jest OK
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Farenhejt: polaryzacja się zgadza, ten 1V nie powinien nic uszkodzić, układy mają też swoją tolerancję jeśli chodzi o napięcie. Jak masz miernik to podłącz zasilacz do prądu i sprawdź czy masz 20V, czerwona bagietka w środku złącza. jeśli będzie - 20v to masz odwrotną polaryzację.
  • Odpowiedz