Wpis z mikrobloga

Czy jest mi w stanie ktoś opisać sytuację przyjmowania pod swój dach uchodźców z #ukraina ? Chciałbym pomóc, ale mam obawy co do przyjęcia ludzi bo Polaka ciężko wywalić z domu a nie wiem się ma co do Ukraińców jakby się okazało że jest dramatycznie, sam nie wiem jak jest :/. Na jaki czas się przyjmuje takich ludzi? Czy miesiąc jest ok?
  • 11
@ozzi91: to wszystko kwestia dogadania się z tymi osobami, u mnie mieszkają dwie osoby, które chcą sobie znaleźć pracę i jak staną na nogi wynająć coś własnego, bo też im nie odpowiada takie mieszkanie u kogoś
@kilgoro: mam obawy i chce je pokonać bo uważam że moje samopoczucie na tle obecnych wydarzeń nie jest ąz tak ważne
@Ntibazonkiza: dzięki za info, na ile to jest załatwiane odgórnie? Przez jakąś gminę czy coś?
@ozzi91: zajrzyj na stronę urzędu miasta/gminy, coś być powinno o umowie na 60 dni i refundacji za pobyt. Tyle że czekają na akty wykonawcze do przyjętej już ustawy.

Ale wcześniej dobrze przemyśl, czy znosisz obcych pod swoim dachem. Raczej nie miesiąc, dłużej.