Wpis z mikrobloga

@Shatter:

to zdjęcie satelitarne NASA opublikowane w sky news, ale fotki przewijają się przez wszystkie media.

I? Gdzie jest jasno napisane, przez tą agencje, że Ukraina ma ogromne problemy z elektrycznością i wyłączenia na całym swoim obszarze, tak jak zasugerowałeś w pierwszym poście? Że na całej Ukrainie zgasło światło i to prawie prawda? Bo to co na zdjęciu jest to widzę ale interpretacje są bardzo różne. Nie mówiąc o tym, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fyor: ale co ty się prujesz, jak ja wszystko napisałem, podałem dane, napisałem, że bez prądu jest 700k ludzi w 1200 miejscowości, gdzie ja niby napisałem, że cały krja prądu nie ma, albo cokolwiek co by to sugerowało?
  • Odpowiedz
xiv73 napisał: tygodnie temu chyba nikt nie wyobrażał sobie czytania takich nagłówków, większość z nas myślała, że na ukrainie zgaśnie elektryczność a o poranku na majdanie będzie wisiała ruska flaga

-------------

odpowiedź @Shatter: z tą elektrycznością to prawie prawda.

Z ukraińskiego przekazu można wywnioskować, że na Ukrainie wszystko jest w porządku i generalnie nic się nie dzieje. Nie potrafimy filtrować ukraińskiej propagandy, odrzucamy tylko ruską, stąd wiara, że tam wsysstko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fyor: no i napisałem, prawie prawda, 1200 wsi i miasteczek bez prądu to sporo, szczególnie jeśli mowa o tylko 700k ludzi, można zakładać, że nie dotyczy to żadnego dużego miasta, a wielu mniejszych miejscowości, co może wyraźnie utrudniać im życie. Wystarczy wyobrazić sobie, że brak prądu wpłynął też na problemy z dostarczaniem wody/ odbiorem ścieków z miejscowości. Ludzie tam cierpią strasznie. Braki dostaw towarów + ruscy plądrujący sklepy. To musi być
  • Odpowiedz
@xiv7: Myślę, że to my Polacy szczególnie mamy powód do takiego widzenia rozwoju sytuacji, w końcu w XX wieku to my testowaliśmy wielokrotnie scenariusz w którym bierzemy co mamy pod rękę i rzucamy się na atakujące/okupujące nas imperium, czy to Niemcy czy Rosję. I zawsze rozgrywało się to tak samo - kilka dni początkowych sukcesów po czym następowała sromotna klęska. Na szczęście w 1981 już zmądrzeliśmy. W każdych innych warunkach Ukraina
  • Odpowiedz