Wpis z mikrobloga

Dlaczego państwa UE po prostu nie wykopią ultra #!$%@? rowu na paręnascie metrów głębokości i 400m szerokości do tego nie upchaja w tym mnóstwo min i innego gówna a nad tym parę mostów do komunikacji w razie czego do wysadzenia.
Albo mniejszych rowów i innych utrudnienie terenowych tuż po sobie

Poza kosztami są jakieś powody?
Takie coś sprawi że inwazja Rosjan byłaby absolutnie niemożliwa. Musieliby robić jakieś mosty które byłyby zniszczone w parę godzin.

Wersja lite tego to po prostu na pasie granicznym upchane zapór przeciwczolgowych, mnóstwa min, zasieków itd.
Wtedy też nie będą mogli przekroczyć granicy albo niesamowicie to Rosję spowolni do poziomu gdzie nie będą mogli dalej jechać.

Jeśli atak Rosji byłby realna perspektywa to dlaczego tego się nie wprowadzi?

Edit: a #!$%@? jak to pisałem to ogarnąłem że to działa w drugą strone i my do nich też nie wjedziemy xD ale jako pomysł obronny to chyba nie ma żadnych wad?

#ukraina
Pobierz Kantar - Dlaczego państwa UE po prostu nie wykopią ultra #!$%@? rowu na paręnascie me...
źródło: comment_1647206510ILrjJuzifCk3rxBTqP3Se6.jpg
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kantar: wiesz ze chcesz wybudować rzeke znacznie szersza od wisly przez tereny podmokle (najczęściej)? Jakby to trochę niewykonalne jest. Pomyśl sobie nad przekopem mierzei wislanej i przemnóż to razy 1000 ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Skuteczny wydaje się brak dróg oprócz autostrad z zachodu na wschód, a te przed dużymi miastami na estakadach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kantar: nie jestem wojskowym ale czy coś takiego nie próbowała zrobić francja? Linia Maginota? Trzeba by raczej zalesić Podlasie i usunąć wszystkie drogi ze wschodu na zachód plus podwyższyć poziom wod gruntowych mała retencja.
@Kantar: w pyte pomysł! Ja bym dołożył mur jak chiński ale 3x grubszy, fose z aligatorami, na murze trebusze z nietoperzami zarażonymi covidem i grupy asg z kamerkami go pro