Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 347
Jak niektórzy mają wyprane głowy przez propagandę Putina to głowa mała.

Mam na statku marynarza z Mariupol-u.
Od 1.5 czy tam dwóch tygodni nie ma w ogóle kontaktu z rodziną. Urwał się nagle. Nie wie czy żyją, co z jego mieszkaniem i resztą rodziny. Myślałby człowiek, że sprawa jest jasna jakie powinien mieć poglądy ale nie...

Całą winę za obecną sytuację zwalił na Zełenskiego i jego rząd. Twierdzi, że Putin zatakowal a raczej wjechał do Ukrainy bo nie miał wyjścia. Jego zdaniem Ukraina za bardzo szła w stronę zachodu drażniąc celowo Rosję, która finalnie nie miała wyjścia jak wjechać do Ukrainy. Jego zdaniem zrobili to bardzo późno tylko dzięki temu, że Putin był cierpliwy.

K--w# tego się skomentować nie da a żadne argumenty nie trafiają. Zachód, NATO i rząd Ukrainy jest winny temu jak wygląda jego miasto i że nie ma kontaktu z żoną i synem. Putina wina w tym żadna.

Jeszcze raz powtórzę Rosję trzeba zaorać od Kaliningradu po Władywostok minimum 3 razy i to przynajmniej 3 metry poniżej poziomu morza tak żeby nawet robaki nie przeżyły.

#wojna #ukraina
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thorrand: Skoro tak bardzo Ci zależy na mojej odpowiedzi, to dziękuje za docenienie i postanowiłem przeczytać co tam wypisałeś.

Jednak niestety moja pierwsza odpowiedź była celna. Nie przeczytałeś wszystkiego, tylko jakiś kawałek i wypisałeś poematy. Ja wyraźnie zaznaczyłem w swojej wypowiedzi:

A to ze Putin zabiera Ukrainca wyboru, to oczywiste zlo, tak samo jak rozpoczecie tego konfliktu aka wojny,


Więc całe Twoje poprzednie wpisy w moim kierunku są nietrafione, bo
  • Odpowiedz
Wyobraz sobie, ze Chiny robia deal z Meksykiem, i pod granica z USA Chiny robia baze wojskowa z Meksyku. Jak myslisz, co by zrobilo USA?


@RafDan: Zrobiłoby swoją bazę niedaleko z lepszym systemem antyrakietowym.

Ja jestem zdania ze USA z EU sprowokowala Putina do tej
  • Odpowiedz
@RafDan z Twoich wypowiedzi wynika, że Ukraina to jakaś własność czy wasalstwo Rosji. A tak nie jest - Ukraina jest suwerennym samodzielnym państwem. Gdyby nagle Polska czy inny kraj powiedział "ej chłopcy, bo ja już nie chce być w NATO" i miał poparcie większość społeczeństwa to nie wierzę w to, że USA by tu wjechała czołgami.
  • Odpowiedz
z Twoich wypowiedzi wynika, że Ukraina to jakaś własność czy wasalstwo Rosji.


@Leithain: odp

A to ze Putin zabiera Ukrainca wyboru, to oczywiste zlo, tak samo jak rozpoczecie tego konfliktu aka wojny,
  • Odpowiedz
@RafDan to drugie to nie mój cytat. To, że putin ma tendencje imperialistyczne i jest to dla niego najważniejsze to rozumiem. Nie rozumiem czemu porównujesz to do działań USA/NATO. USA próbuje co najwyżej zdejmować dyktatorskie rządy, które nie mają poparcia społeczeństwa i/lub prześladują/mordują mniejszości i/lub mają aspiracje do tworzenia broni masowego rażenia. W dodatku robią to bez n-----------a w cywili.
Ruscy na czele z putinem roszczą sobie prawa do kraju który
  • Odpowiedz
@Leithain: Wiem, skasowałem to drugie, nie zauważyłem.

Problemem jest to, że ja nigdzie nie bronię Putina, ani nie pochwalam jego działań - wręcz przeciwnie. Po prostu dyskutując zastanawiam się co go mogło pchnąć w ten krok - być może nie ma żadnego realnego powodu, może jest po prostu chory psychicznie, a może coś innego. Takie artykuły i opinie pojawiają się wszędzie, i czy to znaczy że te osoby popierają te
  • Odpowiedz