Wpis z mikrobloga

Mam problem, mam stolarza po znajomości który wykonuje mi zabudowę kuchenną. Niestety zdarzył się incydent i efekt zobaczyłem dzisiaj (montaż kuchni był wczoraj). Na nowym tv w salonie który był okryty folią malarska i zasłonięty narożnikiem tak żeby go nie uszkodzić przechodząc obok znalazła się rysa a raczej zdarcie powłoki z matrycy. wielkość 1cm na 4-5cm na środku ekranu. TV nowy, odpalony i rozpakowany w celu sprawdzenia czy wszystko ok - zakup przez Internet. Pytanie co teraz z tym zrobić. Stolarz poinformowany ale jeszcze się nie odzywa. Jednak to jest taki typ człowieka którego byś złapał za rękę to by powiedział ze to nie jego ręka (wiem po tym jak próbował mi wymówić że chciałem wyspę 120cm zamiast 150cm). Oczywiście montaż bez umowy, zaliczka dana na kwotę 12k zł. Do dokończenia jest jeszcze sporo rzeczy, kuchnia, salon, łazienka, sypialnia. Inwestycja na ponad 60k zł. Jak byście rozwiązali taki problem, niestety to rodzina znajomego więc to trochę komplikuje sprawę.

#uslugi #problem
#stolarz #remont
  • 13
@MOSKITek: Wszystko inne, panele, drzwi, elektryka robiłem u obcych z umowa i było git. Stolarz którego miałem zarezerwowanego wysypał się 2 tygodnie przed zaplanowanym terminem. Termin planowałem z nim w czerwcu/lipcu na 20 listopada. Nagle utraciłem z nim kontakt, i mailowy i telefoniczny. Tutaj wziąłem z polecenia od dobrego znajomego bo ma stolarza w rodzinie. Wiem ze temat ślinki totalnie ale pierwszy raz jestem w takiej sytuacji :(
@marcel_pijak: W mieszkaniu były 4 osoby, ja, mój tato, stolarz i wspólnik stolarza. Ja tego nie zrobiłem bo głównie dowoziłem różna rzeczy do mieszkania, zlew, indukcje, i takie tam. Mój tato zajmował się elektryką w łazience i sufitem podwieszanym, także jego też odrzucam z kręgu podejrzanych - no i by raczej mi się przyznał że coś zrobił. Jak zabezpieczaliśmy telewizor o 7.30 w sobotę przed przyjazdem stolarza to był w idealnym
@PiotrokeJ: W sumie oskarżasz go, tylko na podstawie swoich przypuszczeń i podejrzeń. Sam robię montaże kuchni i nawet się nie zbliżam do pewnych miejsc u klientów. Wiem też, jakich narzędzi się używa, co się robi i zapewniam że nie ma możliwości żeby coś odleciało, uderzyło itd. W swojej historii też mi się zdarzyło na palcach u jednej ręki, że ktoś chciał mnie "ożenić" w coś czego nie zrobiłem. Sytuacja patowa, bo
@marcel_pijak: Rozumiem jak to wygląda od strony wykonującego usługę, wcześniej nie miałem takiej sytuacji. Gdyby przez to mieszkanie przewinęło się 10 osób, albo chociaż była inna ekipa która robiła coś innego to nie oskarżał bym bez podstawnie. Rysa sama sie nie pojawiła, podczas foliowania sprzętu wszystko było ok i mam nawet zdjęcia robione 2 dni wcześniej bo odbierałem tv od kuriera i wszystko było git. Rysa pojawiła się podczas montażu. Salon
@marcel_pijak: Osobiście uważam że sytuacja mogła się wydarzyć w taki sposób że któryś z Panów położył listwę lub jakiś inny długi element na narożniku i on po prostu się osunął i uderzył w TV tworząc rysę lub odkładając lub zabierając element z narożnika uderzył przez przypadek w TV. Dla mnie ta sytuacja jest mega niezręczna i chciałbym żeby to był sen. Jednak tv to nie wydatek 2 czy 3 tysięcy złotych
@NetJaro: pierwsze zauważyłem dziurę w folii i jak odkryłem to zobaczyłem rysę na tv. Umiejscowienie przecięcia foli jak i rysy pokrywają się.

@marcel_pijak: napisałem do stolarza polubownie a nie z ryjem bo liczę że dojdziemy do porozumienia. Nigdy bym nie zgonił na kogoś winy, szczególnie ze sprawa z wyspą wziąłem na siebie. Jasno w projekcie miałem 150cm a wyszło 120cm, ale powiedziałem mu ze nie chodzi tutaj o szukanie winnego
@marcel_pijak: nie, jednak po moim eksperymencie listew które zostały przez niego zostawione, wychodzi że to one były przyczyna zarysowania. Rysa na tv jest na tej samej wysokości co siedzisko narożnika. No nikt inny tego nie mógł zrobić. Oczywiście dostałem mnóstwo argumentów że TV nie powinien być w salonie ani narożnik tylko wszystko wyniesione. Jak rano informowałem go że tutaj jest tv i specjalnie zasłoniłem narożnikiem to mu wtedy nie przeszkadzało.