Wpis z mikrobloga

Problem takiej natury: mam kartę micro SD, zainstalowałem Kodi za pomocą Raspberry Pi Imagera, żeby mieć do Raspberry. Teraz chciałem wypróbować RetroPie, więc wziąłem kartę, wrzucam do Imagera, coś próbuje instalować, ale ostatecznie po 1% wywala błąd, że się nie powiodło. Próbowałem kartę wyczyścić w MiniTool Partition (wipe i format), niby się powiodło, ale Windows nadal nie wykrywa, po wyjęciu i włożeniu karta nadal jest podzielona na partycje. Próbowałem clean w Diskpart, wywala błąd, że sie nie da bo nie. Jakieś pomysły?

Dodam, że to już druga karta, którą w ten sposób #!$%@?łem, więc to na pewno nie wina karty.
#raspberrypi #komputery
Goryptic - Problem takiej natury: mam kartę micro SD, zainstalowałem Kodi za pomocą R...

źródło: comment_16471826156wpkvPJ5eHPa2XCRa76D7w.jpg

Pobierz
  • 6
@Goryptic:

Jakieś pomysły?


Może jakbyś wkleił jakiś komunikat błędu.

Najlepiej klasycznie odpalić jakiegoś linucha i przelecieć dd po karcie, popartycjonować ją i jak się wypieprzy to zajrzeć w logi systemu. Wtedy będziesz miał też od razu z miejsca info czy karta jest uwalona czy nie. Bo na windowsie jest zawsze masa pierdzielenia się z partycjami, pobieraniem jakiegoś ewnętrznego softu a i tak to działa jak chce.
@Kryspin013:

DiskPart has encountered an error: Żądanie nie powiodło się z powodu krytycznego błędu sprzętowego urządzenia. See the System Event Log for more information.

A jak wejdę w owe logi:

Operacja we/wy dla adresu bloku logicznego 0x0 dysku 2 (nazwa PDO: \Device\0000010c) nie powiodła się z powodu błędu sprzętowego.

Także w opór się dowiedzieliśmy.
Także w opór się dowiedzieliśmy.


@Goryptic: No w zasadzie tak. Masz błąd wejścia wyjścia a to już wskazuje na #!$%@? bloków w karcie sd. Nie wiem jak się sprawdza takie rzeczy pod windą więc ja jak pisałem wyżej bym poleciał jakimś dd po karcie zerami pod linuksem i zobaczył czy się wysypie czy nie. Jeżeli pod linuksem się wysypie to znaczy, że masz uwalną kartę.
nie wiem czy o to chodzi, ale Partition Wizard pokazuje, że karta jest perfecto.


@Goryptic: pośrednio. Zrobiłeś tylko scan odczytu a jeszcze przydałby się jakiś skan komórek pod względem zapisu bo to o to głównie się rozchodzi.