Wpis z mikrobloga

@kogut89: Na allegro i podobnych jest cała masa chińskich lokalizatorów z ZX302 i podobnymi. Potrzeba tylko karty z obsługą 2G i lokalizować można przez chiński portal/aplikacje bez dodatkowych kosztów. Alternatywnie można stworzyć własny serwis do którego będzie się lokalizator meldował.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@qdt2k czytałem o tk909 czy tam tkstar. Ok180zl u chińczyka
Tylko zastanawiam czy będzie to dawało radę w przypadku jak psiak ucieknie za ogrodzenie. Chodzi mi o dokładność pozycjonowania na bieżąco
  • Odpowiedz
@qdt2k: @kogut89: z kartami 2G nie warto niczego brać - już teraz są miejsca gdzie starożytna nokia mojej matki (domyślam się, że 2G tylko) nie chce zasięgu złapać/zalogować się... a sieć normalnie jest i działa na każdym smarkfonie (3G/lte+ itd)
  • Odpowiedz
@hrumque ale są karty SIM tylko na neta czytałem więc to chyba spoko opcja kupić SIM na net odpalić jakiś pakiet i można tak lecieć


@kogut89: no właśnie nie (niedługo) - ogólnie sieci gsm w polsce/eu wycofują się ze wsparcia 2G (a nawet 3G najchętniej), by zwolnić pasma do usług 4G/5G - to nie nastąpi pewnie w ciągu roku, ale na początku 2020 zapowiadali że play już teraz, a reszta też
  • Odpowiedz
@hrumque: potwierdzam - 20km na północ od Częstochowy jest obszar gdzie t mobile ma już tylko 4G nawet na połączenia głosowe.
Nawet mama moja papier od nich na te okoliczność dostała
  • Odpowiedz
@kogut89: nie tyle karty (bo te - to jeden pies w sumie) co sam sprzęt - sprzety gadające z siecią gsm w standardzie 2G są zagrożone, karta zostaje te sama (o ile nie jest jakaś super-przestarzała)
  • Odpowiedz
@kogut89: Niestety z wynalazkami na chińskich chipach sporo się nie poszaleje. Pojawiają się już modele z obsługą 3G/4G ale chińczykowi nie za bardzo można wierzyć, że akurat to się dostaje. Czy to tkstar czy co innego, zasada jest taka sama - co ustalony czas pozycja trackera jest rejestrowana na serwerze. Większość ma domyślnie ustawione 60 sekund jako częstotliwość odświeżania, można to zmienić przez komendę SMSem na 10 sekund.
Aha, większość z
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
via Android
  • 0
@qdt2k czytałem o tym urządzeniu, ale jakiś użytkownik pisał w opiniach że odradza, bo Siadło mu po 4 dniach zapłacił abonament za rok z góry ale że urządzenie podłogi szybciej to i tak nie otrzymał zwrotu gotówki. Sam nie wiem co wybrać a zależy mi żeby szczeniak mi nie zagubił się bo szkoda zwierzaka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PiesTaktyczny kurdę ale 2,5k za takie urządzenie to dość spora kwota, a zasięg tego urządzenia to 6-8km? Realne? W nocy jak mi zaginie to w sumie może się chyba oddalić na znacznie większą odległość
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PiesTaktyczny mam ogród i ogrodzenie murowane więc w teorii tak, ale wolę dmuchać na zimne, ale też jak będę fo szkolić chodzić bez smyczy i przywoływać wolałbym jednak jakiś bezpiecznik mieć
  • Odpowiedz
@kogut89: no to lepiej ogarnąć kojec jakiś dobry. To nie jest dobre dla psa, żeby był luzem na podwórku bez nadzoru. Jak pies ucieknie to długie szukanie jest najmniejszym problemem - są trutki, dziki, samochody, ludzie przywłaszczają psy.
Trening najlepiej zacząć od pierwszego dnia. No i wiadomo podwórko nie zastąpi codziennych spacerów. Plus medalik z Twoim numerem i chip.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PiesTaktyczny właśnie chce część działki podzielić i zrobić mu taki kojec 15m na 5m więc miejsca będzie mieć dość, treningi będą oczywiście na razie owczarek ma 3tyg. Więc dopiero za 3 -4tyg go odbieram. Najbardziej boję się podczas treningu na otwartej przestrzeni że pójdzie w długą
  • Odpowiedz