Wpis z mikrobloga

#lenovo #laptopy #laptop #nieelektronika #informatyka tak się zastanawiam, czy możliwa byłaby modyfikacja lenovo x230.Chodzi mi o zmianę matrycy na full hd /i jak mógł bym wykorzystać złącze expresscard 54 by rozszerzyć pamięć (kieszeń na dysk 2,5 / dysk msata/czytnik kart .Są zajęte nie mogę na razie zmienić / z pewnych powodów nie moge wymienić na większe)
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@Strieloka nie wiem jak w x230, ale w x220 nie dało się zmienić na lepszą matryce, podejrzewam że dopiero od x240 będzie FH ...co do złącza EC odpuść temat, nic tu raczej nie zdziałasz a napewno będzie taniej kupić 2'5 dysk + kieszeń na niego tylko n a USB 3.0
  • Odpowiedz
@mikomc: dziękuje za twoje spostrzeżenia , planuje wsadzenie dysku msata zamiast modułu WWAN wówczas dysk
dysk ssd w kieszeni Micron MTFDDAK256TDL 256,0 GB wymiennie na coś większego/lepszego bo na razie ratuje się kartą sd 256 gb a po prostu chce zagospodarować te złącze .Jedyne co znalazłem to dodatkowy czytnik kart sd lub dwa dodatkowe porty usb 3.0
  • Odpowiedz
  • 0
@Strieloka generalnie pomysł z dyskiem msata zamiast wwan jest dobry, sam tak zrobiłem w x220, pamiętaj tylko że prędkości będziesz miał niższe niż w w zwykłym dysku SSD sata, prędkości będą oscylować ok 200 MB/s lub mniej więc nie planuj na tym dysku stawiać systemu ;) jeżeli swojego x230 nie używasz dość mobilnie tz raczej np na biurku Ci spoczywa to zainteresuj się stacja dokująca doda Ci to kilka dodatkowych gniazd np
  • Odpowiedz
  • 0
@Strieloka btw x230 był wg mnie najlepszym z całej serii, potem już tylko plastikowe gówienka wyszły ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@mikomc: Niestety jest to opcja mobilna (dużo podróżuje) wiec kompaktowość jest dla mnie najważniejsza ,a systemu nie stawiać czemu na msata? bo prędkość. bo tak planowałem że tam system a z kiszeni traktować jako hab na pliki
  • Odpowiedz