Wpis z mikrobloga

@Farmer_Joe: @Bogdan_Adamiec_: Teraz jeszcze sprawdziłem i na najcięższym przełożeniu strasznie strzela coś w kasecie/piaście. Drogo kosztuje serwis czegoś takiego?xd
Edit1: I czy muc-off drive cleaner mógł takie coś zrobić? Starałem sie wedle sztuki na kasete potem szczoteczkami i spłukałem wodą dokladnie wysuszylem no i efekt byl taki ze wszystko idealnie cichutko chodziło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shinyz0: istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy składaniu piasty użyłeś nieodpowiedniej ilości kulek (może gdzieś Ci jedna uciekła), lub/i za mocno skręciłeś wszystko do kupy i po tych 50 km szlak trafił kulki i bieżnię na której pracują. Ale żeby coś więcej powiedzieć musiałbym to rozebrać. Ewidentnie kulki skaczą, zamiast płynnie się obracać.
  • Odpowiedz
@Shinyz0: niby można, ale lepiej dołożyć brakującą kuleczę jak piszą koledzy wyżej niż ładować kasę w nowe łożysko bądź całą piastę + przeplot itp
ja w moim specu miałem podobne odgłosy, rozebrałem, przeserwisowałem i starczyło na 400 km.
konie końców kupiłem nowy komplet kół, ponieważ odpowiednia piasta z odpowiednią ilością otworów na szprychy była dość specyficzna i niedostępna xD taniej było kupić komplet kół DTSwiss =]
  • Odpowiedz