Wpis z mikrobloga

Dostałem właśnie wycenę za hydraulikę + ogrzewanie w domu robocizna + materiał czy to sensowna cena:
kanalizacja odpływy, piony, odpowietrzenie 1400 zł
instalacja wody i otuliny 2100 zł
instalacja co podłogówka sterowania zasilenia 14200 zł
towar kotłownia +zasobnik +bufor 11000 zł
--------------------------------------------------------------------------
28700 zł
Robocizna

instalacja wodna i kanalizacyjna 4300 zł
CO podłogówka rozdzielacze sterowania styropian 7200 zł
montaż kotłowni 3000 zł
-----------------------------------------------------------------------------
14500 zł

Projekt https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-jablonkach-12-g2-m7aa22724d1941
podłogówka w całym domu łącznie z garażem, sterowanie w większości pomieszczeń

Rejon tuż przy Warszawie

#budowadomu #budownictwo #budujzwykopem #hydraulika
  • 23
@brrrrrrrrrrr: No czy to sensowna cena :), na oko wydaje mi się w miarę ok, ale ja nie jestem w żaden sposób ekspertem w tym temacie. Widziałem ceny za podłogówkę około 200zł/metr i to u mnie by wychodziło za tylko to 40000zł , ale chciałbym znać opinie osób bardziej znających się na temacie.
@lobo: Nie podałeś ile materiałów i ile metrów roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak to z dupy możemy zgadywać. Zakłądam, że dom jednorodzinny piętrowy, to cena jest normalna.
@MWittmann: Dałem link do projektu domu i opisałem, że podłogówka po całości łącznie z garażem ciężko mi chyba dokładniej podać jak nie wiem ile metrów rurek miałoby iść.
@Jaupiorecispodnie: Czyli samo to koszt koło 7000zł u mnie, a do tego dochodzi zrobienie rur do wody/kanalizacji/podpięcie skrzynek rozdzielaczy(2), a i do tego jeszcze cyrkulacja wody do jednego punktu.
@lobo: u nas wygląda to tak: 40 zł za robotę, rura cena około 3 zł za metr. Na metr kwadratowy wychodzi jakieś 7-8 m rury czyli, folia na styropian 100 zł za 50 m. Nie znam cen styropianu. Ale bez styropianu wychodzi jakieś 90-100 zł. Rozdzielacze i szafki liczymy oddIzielnie, a przewody do sterowania w cenie.
@CapitalismConvict: Mam płytę fundamentową i rekuperacje, nie chcę również dodatkowo ocieplać ścian w garażu aby miejsca nie tracić bo niestety nie ,mogłem sobie powiększyć przez zbyt wąską działkę. Chcę mieć jak najmniejsze straty ciepła no i wolę wchodzić do samochodu który nie jest zamarznięty :). Ogólnie garaż będzie grzany tylko do jakichś 13 stopni