Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak to napisać aby mnie zrozumiano. Wiem że kacapy to kacapy, zbrodniarze bez dyskusji.
Jednak mnie denerwuje wstawianie każdego ostrzelanego budynku typu blok itp i kwik wykopków że kacapy walą do cywili i w osiedla. Założe się o milion cebulionów że ukraińska armia siedzi i w blokach i w szkołach i ku$#a w każdym możliwym budynku. Wojna to wojna. Jeśli ktoś myśli że na wojnie siedzi się tylko w bazie wojskowej albo w polu w namiocie to jest bezgłowiem xD
Poza tym już widziałem mnustwo nagrań gdzie wojsko ukraińskie czy inna obrona terytorialna wychodzi po nalocie z normalnych domów, czy z bloków, widziałem nagranie po strzelaninie w szkole. No popatrzcie armia ukraińska stacjonowała w szkole. Ja wiem że tej wojny w ogóle nie powinno być, ruskich tam w ogóle nie powinno być ale sorry, jak rosja ma wykonać cel i pokonać wroga? Jak wróg siedzi okopany w pier#@$onej szkole XD
Do wuja jednego.. nie oszukujmy się, tam lekcji nie ma.
Po prostu lekko mnie śmieszy ten kwik ludzi w komentarzach że ło matko bosko szkołe zbombardowali. No zbombardowali, tak wygląda każda wojna. Nie ma co sie oszukiwać
#ukraina #rosja #wojna
  • 28
@Frygus96: no ale ja napisalem ze ci zolnierze nie maja jakiegokolwiek celu oprocz widzimise putina zeby #!$%@? sie na ukraine. Zrozumialbym jeszcze walenie w budynki cywilne gdzie sa zolnierze gdyby ukraina rzeczywiscie w czyms zawinila a prawda jest taka ze oni sie po prostu bronia w miastach bo nie maja prawa tego wygrac na otwartym terenie. #!$%@? z artylerii do cywili to czyste #!$%@? i nie da sie tego wytlumaczyc.
@Frygus96: Ja dam ci inny przyklad. W jednej z miejscowosci pod kijowem juz nie pamietam ktorej, ruscy zrobili sobie baze wypadowa. Ukraincy ostrzelali z artylerii co do centymetra magazyny z amunicja itd. Nie ucierpiał zaden budynek cywilny. Da sie? da sie tylko ruskie kacapy #!$%@? na slepo i dlatego tak to wychodzi.
@YoungBoniekk: a te baze wypadową i te magazyny amunicji to rosjanie gdzie zrobili? w jakiejś poukraińskiej bazie wojskowej?

To że ruscy wala gdzie popadnie to tylko efekt tego że wszędzie lata uzbrojona partyzantka
@Frygus96: no to jest przecież kacapski argument ostrzeliwania miast - po prostu naziści siedzą w miastach i osłaniają się mieszkańcami, a radzicka armia najzwyczajniej w świecie próbuje miasta wyzwolić przepędzając z nich nazistów. W tym tonie wypowiadał się kilka dni temu ten główny propagandysta rosyjskiej telewizji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YoungBoniekk: nikt nikogo nie usprawiedliwia a jedynie tlumaczy dlaczego to sie dzieje a nie circlejerkowanie jakoby to puste budynki byly i ktos #!$%@? czolgiem dla beki xd ofc ze rakiety to leca jak leca od pierwszych dni dla paniki i #!$%@? kacapow so much ale no troche glowy w tym postingu rzeczyeiscie milo by bylo zobaczyc
@YoungBoniekk: Oczywiście że informacja nie prawdziwa, bo ten wykop mówi o bezsensownym niszczeniu miasta. a oni pewnie napieprzają w pozycje wroga. Więc sens chyba jednak jest co? (i nie odpisuj że ta wojna nie ma sensu bo doskonale o tym wiem)
ale jaki cel mają rosyjscy zolnierze oprocz widzimisie #!$%@? putina?


@YoungBoniekk: oni nie mają celu, tylko wykonują rozkazy. A za odmowę mają dożywocie w łagrze. Też byś to robił na ich miejscu i nie udawaj, że nie.
@YoungBoniekk: tak, oczywiście że byś tak zrobił, zostawił swoją rodzinę, swoje życie, możliwość powrotu do kraju i zaryzykował sąd wojenny i kulkę w łeb w przypadku schwytania

Kurde wykopowi bojownicy, zawsze mnie to rozbrajało, jacy są odważni na papierze. Jak to możliwe, że z krajem wypełnionym tak odważnymi, zdolnymi do poświęceń ludźmi dalej mamy PiS u władzy.

A, już wiem, jak to możliwe. Bo gdy pisze się w internecie, można wszystko,
@YoungBoniekk: a, jeszcze odpowiedz mi, dobra, ukrywasz się w domu cywilnym. Za 2 tygodnie wojna się kończy. Co robisz dalej?

a. wracasz do mateczki rassiji, żeby spędzić resztę życia w łagrze
b. oddajesz się w ręce Ukraińców, żeby obskoczyć klepanie ryja, a potem wrócić do mateczki rassiji i spędzić resztę życia w łagrze
c. próbujesz uciec za granicę, zostajesz złapany na pierwszej kontroli dokumentów i wracasz do mateczki rassiji by spędzić
@tomtom666: Po pierwsze nie za bardzo czaje 1 odpowiedzi. Odważny na papierze? Mówisz, że poddanie się jest bardziej odważne niż bezsensowna walka gdzie moge zginąć? Co do drugiej odpowiedzi. Poddaje się w pierwszym dniu swojej walki mówiąc, że nie mam zamiaru walczyć za jakiś bezsensowny kawałek terenu na mapie. Spróbowałbym się dogadać z miejscowymi, żeby nie życ na krzywy ryj i uwierz mi, że byłoby to możliwe.
Latał tutaj nawet gdzieś filmik z pierwszych dni wojny, gdzie młody kacap przyszedł prosić o paliwo ukrainca, to ten mu odpowiedział, że jeśli teraz złoży bron to zapewni mu schronienie.
@YoungBoniekk: no, latał też film, gdzie załoga ruskiego czołgu chciała się poddać, jak otworzyli klapę, Ukraińcy wrzucili tam granat. I jak nawet na wykopie takie zachowanie było propsowane i wykopki pisały, że dobrze zrobili, to pomyśl, jakie szanse przeżycia ma rusek chcący się poddać na Ukrainie.

Zresztą to, czy przeżyjesz poddanie czy nie to jedna sprawa, ale CO DALEJ. Zostawiasz wszystko, żonę, dzieci, chorą matkę, mieszkanie na które pracowałeś całe życie,
@Frygus96: weź #!$%@? z racjonalizacją. to nie jest konflikt o granicę między dwoma sąsiadami tylko wejście z bronią i armią na teren suwerennego państwa. nie ma usprawiedliwienia dla ataku, jedyną usprawiedliwioną opcja dla rosjan jest wycofanie.
@tomtom666: Nie wiem czy odróżniasz poddanie się żolnierzom przeciwnego kraju po walce do poddania się cywilom bez walki. To kompletnie dwie inne rzeczy. Co do tego co po wojnie. Są dwie opcje. Moje państwo przegrywa, zmienia się władza (miejmy nadzieje, że na lepsze) i moge wrócić do swojej rodziny raczej bez większych konsekwencji. Jest też druga opcja gdzie moje państwo wygrywa więc próbuje sprowadzić rodzine do siebie i wyemigorwać gdzieś. Co
Co do obalenia Pisu co moge więcej zrobić niż pójście na wybory? Nie ja wybieram władze tylko cały kraj.


@YoungBoniekk: i to może podsumować całą dyskusję. No co możesz zrobić... MILION rzeczy, od chodzenia na demonstracje począwszy, na pisaniu artykułów do gazet czy wydawania własnej skończywszy. No ale to za trudne. Znacznie łatwiej spróbować poddać się obcej armii na froncie, gdzie za takie coś masz kulę w łeb od swoich, a
@YoungBoniekk: a rząd Putina niby jest rządem niedemokratycznym?

Dehumanizujesz, mój drogi, dehumanizujesz. Nadajesz "wrogowi" nieludzkie cechy, żeby nie widzieć, że też jest ofiarą. Na tej zasadzie usprawiedliwia się to, że ludzie biją rosjan za granicą, wybijają szyby białorusinom którzy uciekli do Polski przed Łukaszenką.