Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika

Czy ten patent z zakupem 1 panela i falownika żeby zdążyć z zostaniem prosumentem do końca miesiąca to dobry patent?

Docelowo będę chciał rozbudować instalację gdzieś do 10 kw jak patrzę na rachunki za prąd. Jeżeli tak to jakiej firmy panel, falownik i jaki będzie łączny koszt z instalacją?

Trójmiasto here i do tej pory się wahałem czy w ogóle wchodzi w #fotowoltaika bo mam obecnie ważniejsze wydatki...
  • 15
@g4rris: żaden OSD nie odbierze instalacji, która się nie uruchamia. Kolega wyżej podał Ci informacje ile musu być minimum paneli, zeby na danym falowniku to w ogóle ruszyło.
@g4rris: Papiery możesz złożyć dopiero wtedy kiedy będziesz miał zamontowane. Rysunek + karty charakterystyki urządzeń. Tylko musisz stanąć w kolejce do okienka (bo przez skrzynkę czy ochroniarza często po dwa dni leżą zanim wyciągną) żeby mieć pewność że masz wszystko dobrze wypełnione. Liczy się data złożenia dokumentów, więc jak złożysz 31 to jeszcze na starych zasadach zostaniesz.
@slavkowsky: możesz wrzucić jakiś link skąd zamawialeś zestaw i opisac na tyle ile masz czasu ile ci zajęłą całość inwestycji i co przygotowywałeś? chciałem założyć 10kw ale mi krzyknęli 45tys netto, potem samo zaoferowali ten sposób że założą kilka paneli a potem resztę i za ten sposób zażyczyli 30k netto...