Wpis z mikrobloga

#bitcoin #litecoin #feathercoin #bitcoinowyjanusz

Postanowiłem stworzyć krótki PORADNIK DLA ŚWIEŻAKÓW, CZYLI JAK KUPIĆ BITCOINY PO RAZ PIERWSZY

Do rozpoczęcia przygody z BTC będą Ci potrzebne 4 rzeczy:

- konto w banku

- konto na giełdzie BTC (curex)

- portfel prywatny BTC

- odpowiednia suma środków na koncie :)

Giełda BTC to nic innego, jak zwykła strona internetowa, na której użytkownicy wystawiają swoje oferty: sprzedaży lub kupna kryptowaluty. Działa to na takiej zasadzie, iż użytkownik chcący nabyć trochę bitcoinów wpłaca odpowiednią sumę na prywatne konto giełdowe, dzięki czemu saldo waluty krajowej na jego profilu (PLN lub EUR) zwiększa się. Od tego momentu taka osoba może realizować oferty sprzedaży, podając odpowiedni kurs oraz kwotę waluty krajowej, jaką chce przeznaczyć na zakup BTC. Giełda ma tę przewagę nad innymi kantorami, że cena BTC jest tam najbliższa cenie rynkowej, co pozwala nam zaoszczędzić parę groszy. Portfel prywatny BTC to aplikacja, którą ściąga się na swój własny komputer – jest to najbezpieczniejsze miejsce do trzymania naszych wirtualnych pieniędzy. Dzięki możliwości tworzenia kopii zapasowym portfela, jest niemal niemożliwe jego zniszczenie, więc, o ile nie zapomnicie hasła zabezpieczającego, które można ustawić samodzielnie, nie stracicie swoich środków.

1. Konto na giełdzie BTC: do wyboru mamy 2 polskie giełdy – pln.bitcurex.com oraz eur.bitcurex.com. Ta pierwsza jest popularniejsza, jednakże na dzień dzisiejszy możliwość rejestracji tam została wyłączona (przeciążone serwery), dlatego pozostaje nam giełda EUR. Wchodzimy na stronę https://eur.bitcurex.com/, tworzymy konto za pomocą „create account” (Uwaga! Nie zarejestrujecie się tam używając emaila z serwisu hotmail, outlook, live), a następnie uzupełniamy dane w swoim profilu: adres portfela prywatnego (na który zostaną przelane Wasze świeżo kupione BTC) oraz numer Waszego konta bankowego (na które zostaną przelane pieniądze w walucie krajowej, jeśli postanowicie spieniężyć BTC). No właśnie, portfel prywatny…

2. Portfel prywatny BTC. Wybór jest spory: http://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel. Najczęściej polecanym walletem jest Multibit, z racji jego niewielkich rozmiarów oraz bardzo szybkiej synchronizacji z siecią. Jest to też najlepsza opcja dla osób świeżych w temacie BTC. Zatem ściągamy Multibit z powyższego linka, odpalamy, czekamy na synchronizację, zabezpieczamy nasz portfel hasłem, a następnie tworzymy jego kopię zapasową (najlepiej zapisać je sobie na dwóch dowolnych nośnikach). Po wszystkim, przechodzimy do zakładki „Odbierz”, gdzie widzimy wygenerowany automatycznie adres. Ten ciąg 34 znaków to odpowiednik naszego numeru konta – na niego właśnie będą realizowane przelewy przychodzące. Kopiujemy adres i wklejamy go na profil na bitcurexie. Od tego momentu wszelkie zakupione przez nas BTC będą przelewane prosto na nasz portfel :)

3. Gdy nasz upragniony przelew wreszcie zostanie zaksięgowany na curexie (obecnie zajmuje to około jednego dnia od momentu zlecenia przelewu), będziemy mogli nabyć trochę bitcoinów. W tym celu przechodzimy do zakładki Market, wybieramy Buy BTC, ustalamy cenę w EUR, po której chcemy kupić bitcoiny (tutaj wpisujecie po prostu obecny kurs, czyli wypadkową między sekcją BID i ASK), a na koniec określamy liczbę bitcoinów, jaką zamierzamy nabyć za środki będące na giełdowym koncie. Jeśli nie macie cierpliwości, jako kurs możecie ustalić cenę z najniższej na dany moment oferty ASK (tabelka po prawej).

4. Po nabyciu BTC przelewamy je na swój portfel i czekamy na lepsze dni :)

Jeśli chcecie nabyć inne kryptowaluty (np. LTC, FTC, PPC), to najlepszym wyjściem będzie przelanie swoich BTC (bezpośrednio z curexa lub portfela) na rosyjską giełdę btc-e.com. W tym celu zakładamy tam konto i przechodzimy do sekcji „Finances”, gdzie znajduje wygenerowany adres do wpłat m.in. BTC. Po wszystkim możemy swobodnie handlować różnymi walutami :)

Bierzcie i rozpowszechniajcie to wszyscy :)
L.....n - #bitcoin #litecoin #feathercoin #bitcoinowyjanusz

Postanowiłem stworzyć kr...

źródło: comment_iUEIoX1GspLX9mUpWwiliGRSTO3GJzm5.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
I wychodzi i tak drogo ;) bo jak wezmiesz pod uwage prowizje, kupno drogiego BTC na bitcurexie, przelanie na btc-e i prowizje z wyplaty ;/
  • Odpowiedz
@LiberalnyLibertarianin: Tak, ale jak weźniesz pod uwagę ile z tym jest zabawy, to nie wiem czy nie lepiej zapłacić troszkę drożej, nie mówie że na lilionie, ale np. u mnie. Wiesz, jak ktos chce kupic max 5,10 LTC to nie wiem czy warto się z tym tak bawić (zależy jak kto ceni swój czas, oraz czy jest gotów ponieść ryzyko kradzieży BTC np. gielda pada/okradaja itp - abstrakcja, ale sie zdarzalo)
  • Odpowiedz
@Hermit_IX: oczywiście, ze możesz :D musisz po prostu wybrać odpowiedni przelicznik z przycisków na górze: jeśli masz BTC, a chcesz kupić LTC, to wybierasz w górnej linijce czwarty przycisk od lewej "LTC/BTC": poniżej będziesz mógł kupić i sprzedać LTC za BTC.
  • Odpowiedz
@Hermit_IX: gdy obracasz kryptowalutami nie jest wymagana żadna weryfikacja. podobno przy obrocie walutą narodową potrzebna jest weryfikacja, dlatego lepiej nie wpłacać/wypłacać tam dolarów ani euro.
  • Odpowiedz
@Hermit_IX: curex i liliontransfer to najpewniejsza forma wypłaty. z innymi giełdami/pośrednikami nigdy nic nie wiadomo. jeśli masz jakieś pytania, to wal śmiało ;) mogę jedynie odpowiadać z lekkim opóźnieniem.
  • Odpowiedz
@Hermit_IX:

1. słyszałem dobre opinie o tym serwisie, jednak sam z niego nie korzystałem

2. na curexie prowizja wynosi 0,4%, a na btc-e 0,2% wartości transakcji.

3. opłaty transakcyjne to kwestia umowna. kiedy za przelew btc płaciło się 0.01 BTC. wszystko wskazuje na to, że w obliczu wynamicznego wzrostu wartości BTC, opłata transakcyjna zostanie zmniejszona. jest wielce prawdopodobne, że to samo stanie się kiedyś z LTC :)

4. w kwestiach technicznych
  • Odpowiedz