Wpis z mikrobloga

Mireczki, ponawiam wpis sprzed kilku dni, ale teraz z dodatkowym smaczkiem w postaci #rozdajo :). Ale zacznijmy od najważniejszych rzeczy.

Przede wszystkim chciałbym tutaj powiedzieć, że ze znajomymi pomagamy Ukrainie jak się da, od samego początku wojny. Zrobiliśmy już wśród siebie kilka zbiórek potrzebnych rzeczy, pieniędzy, zakupów, itd. W zeszłą niedzielę zaprzyjaźniona Bielska Drużyna Najemna "Svantevit" zorganizowała wydarzenie na Rynku w Bielsku-Białej i nazbierała dokładnie 6155,25 zł dla Ukrainy :). Natomiast moja bliska przyjaciółka poszła jeszcze o krok dalej i pojechała ze swoim mężczyzną do Ukrainy pomagać uchodźcom, głównie transportując ich do naszej granicy. On ma Jumpera (chyba, nigdy nie pamiętam, wiem że jakiegoś francuskiego busa), a ona C2. I cały szkopuł w tym, że w jej malutkim Citroenie mieści się niewiele osób, a mogłoby dużo więcej. Dlatego też zrobili zrzutkę na pomagam.pl na jakiegoś używanego busa. Poszło już sporo wpłat od znajomych, a także kilku osób z Wykopu po moim ostatnim wpisie i jesteśmy za to bardzo, bardzo wdzięczni, ale do celu jeszcze trochę brakuje i w tym miejscu zaczyna się moja prośba do Was: jeśli tylko macie ochotę pomóc to dorzućcie coś proszę do tej zbiórki :). Nie mam zamiaru robić tu żadnego szantażu emocjonalnego, każdego wolna wola czy chce się dorzucić, czy nie, ale za każdą złotówkę będziemy wszyscy wdzięczni i każda złotówka przyczyni się w jakiś sposób do uratowania jakiegoś człowieka. Od razu dziękuję za każdą okazaną pomoc :)

Ewentualnie jeśli ktoś może pożyczyć jakiś samochód typu bus, to taka opcja też jak najbardziej wchodzi w grę. Ważne, żeby miał fotele i był sprawny. Jeśli ktoś może użyczyć taki samochód to dajcie proszę znać.

I tylko chciałbym nadmienić, że nie jest to jakaś ściemniana akcja. Marysię znam od 2003 roku, przez cały ten czas się przyjaźnimy. Ona od zawsze udziela się charytatywnie wszędzie gdzie tylko się da, a w dodatku ma rodzinę w Ukrainie i często tam jeździ, więc pomoc Ukraińcom jest dla niej szczególnie ważna.

Tu jest link do zbiórki na busa: https://pomagam.pl/d878gf?fbclid=IwAR24ibNIrhd4NgNAhP45L1hKY-4wvT8a38DedIslsfs2XQIoyfX73-HCCfA

Poniżej fotka naszych bohaterów z którymiś już z kolei darami. Nie wiem dokładnie którymi, bo ciężko je wszystkie zliczyć :). Polacy, rodacy, jesteśmy naprawdę wielcy w pomocy Ukraińcom :). W życiu bym się nie spodziewał, że będziemy potrafili się tak zjednoczyć i tak pomagać naszemu bratniemu sąsiadowi :). Slava Ukrainie i Slava Wam, wszystkim pomagającym Polakom :)

A na koniec obiecane #rozdajo :). Wsród plusujących wylosuję przez mirkolos.pw osobę, której ufunduję żarełko przez pyszne.pl do kwoty 50 zł (plus minus, jakby wyszło 52 z jakimś sosem to też przeżyję ;)). Zielonki oczywiście nie biorą udziału i zastrzegam sobie zajrzenie w profil zwycięzcy i jeśli okaże się nim ktoś z prorosyjskimi komentarzami, to oczywiście może sobie sam zajść do Maca w Moskwie czy innym Nowosybirsku i tam coś zamówić. Oh, wait, chyba nie może, bo tam już Maca nie ma xD. W skrócie: ruskie onuce paszoł won! Kolacyjka ode mnie tylko dla prawilnego Mireczka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Losowanie postaram się zrobić w sobotę około 18:00, żeby jedzonko dotarło fajnie na wieczór :).

A niech będzie moja strata i wprowadzam jeszcze jedną zasadę: jeśli wylosowany Mireczek dostarczy mi dowód wpłaty na zbiórkę z godziną wcześniejszą niż losowanie i kwotą co najmniej 10 zł, to zwiększam limit zamówienia do 100 zł!

#ukraina #wojna #pomagajzwykopem #bielskobiala #rozdajo
Kaczorra - Mireczki, ponawiam wpis sprzed kilku dni, ale teraz z dodatkowym smaczkiem...

źródło: comment_1647042768Eqa8UBOPGIEpXtsmXIPkz9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@krash: nie wiem i na to już nic nie poradzę. Zbiórka jest już założona i cel jest w połowie wypełniony, więc na pewno Marysia nie zmieni teraz serwisu, tym bardziej że ona tylko poprosiła znajomego o zrobienie zrzutki, a ja tylko ją wspomogłem i rozsyłam wici dalej :)
  • Odpowiedz
@Kaczorra: czemu nie wypożyczyć bbida tylko kupować? Co będzie z busem po zakończeniu ewakuacji i kto jest jego prawnym właścicielem? Czym zakup busa różni się od wykończenia mieszkania komuś (afera sprzed kilku dni, gdzie typiara założyła zbiórkę na wykończenie swojego domu dla uchodźców)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zefir_Zdobywca: wypożyczenie z jakiejś firmy odpada, bo nikt nie chce pożyczyć auta, które ma jechać do Ukrainy. Nie można też tego faktu zataić, bo w razie czego koszty trzeba by pokryć ze swojej kieszeni, a raczej nie można się na taką ewentualność narażać. Jeśli chodzi o pożyczenie prywatne to Marysia jak najbardziej się na nie zgadza, był nawet parę dni temu ktoś chętny pożyczyć, ale teraz pisze, że nadal jeździ cytryną,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zefir_Zdobywca: ok, już wszystko wiem. Bus po akcji zostanie przekazany do Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej, którzy od lat zajmują się pomocą obcokrajowcom, w tym Ukraińcom.
Ten bus, którego mieli pożyczyć, miał stare dokumenty i umowę sprzedaży od gościa, który go nigdy nie zarejestrował, więc mógłby być z tym problem na granicy i zrezygnowali z tej pożyczki, ale jeśli byłoby inny do pożyczenia z dobrymi papierami, to chętnie pożyczą zamiast kupować
  • Odpowiedz
@Kaczorra @krash

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz !


Dla porównania zrzutka:

Zero opłat! Organizatorze - nie ponosisz żadnych opłat ani prowizji za organizowanie Zrzutek i wypłacanie środków (za wyjątkiem wypłat ekspresowych oraz zwrotów). Zebrane kwoty możesz wypłacić w
  • Odpowiedz
Niestety zarówno mirkolos i mirkorandom odmówiły posłuszeństwa, więc musiałem zrobić losowanie nieco inaczej. Wkleiłem wszystkie plusujące nicki do excela i wylosowałem numerek za pomocą strony random.org, a wylosowanym Mireczkiem jest @agrowczas :). Co prawda widzę, że kolega tylko i wyłącznie plusuje #rozdajo (musiałem przejrzeć profil, żeby się upewnić że nie mamy do czynienia z jakimś czerwonym towarzyszem ;)), ale sprawiedliwości musi stać się zadość i nagroda wędruje właśnie do @agrowczas, gratulacje
Kaczorra - Niestety zarówno mirkolos i mirkorandom odmówiły posłuszeństwa, więc musia...

źródło: comment_1647109279kMBR3LEtnFDKJu5B7dayMO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz