Wpis z mikrobloga

@DexterFromLab: a i jeszcze jest kwestia względem czego mierzysz to napięcie. Bo chyba raczej nie mierzysz względem poziomu gruntu, pewnie mierzysz między 0 a uziemienie. Wtedy jakaś tam różnica w potencjałach występuje i to jest normalne.
  • Odpowiedz
Nie lubie dawac porad, bo boje sie ze ktos sobie zrobi krzywde realizujac je.
Ale ze sa swieta to moze zmartwychwstaniesz

a) taki multimetr ma bardzo wysoka rezystancje wewnetrzna rzedu kilkuset MOhm. Wez zarowke (najpierw zwykla, potem samochodowa - podlacz ja. Zaswieci - przesrane - nie swieci, wepnij multimetr w szereg na pomiar pradu. Jak pokaze 0.00 to cos sie po prostu w przewodach indukuje. Nie powinno tak byc, bo „zle swiadczy”
Druga opcja - podzial PEN na PE sie pieprzy - ale bez wizji lokalnej to niewiele mozna doradzic poza „dokrec to”.

90%
  • Odpowiedz
  • 0
@piterus90: z podobnego założenia wyszedłem robiąc to tej nocy - w końcu cuda się zdarzają.

Zabrałem się za to sam bo elektryk ze spółdzielni rozłożył ręce i sobie poszedł, inny przy wymianie gniazdek nawet ich nie dokręcił, więc nauczyłem się robić większości rzeczy sam xD

Nie wiem gdzie szukać kogoś mądrego z Poznania.

Dzięki chłopaki za rady!
  • Odpowiedz
@AreQPL: O fuck, to najbardziej jaskrawy przykład tego co się może stać jak uziemienie nie jest odprowadzone. Dojdź do siebie i zgłaszaj się do prawnika. Podał bym spółdzielnie do sądu, i tych elektryków co sprawdzali instalacje też. Myślałem że jak masz na uziemieniu 60V to oczywiste jest że pierwsze co będzie naprawiane to uziom. Każdy z tych elektryków z miejsca powinien stracić uprawnienia. Napisz jak tam się sprawy potoczyły.

@
  • Odpowiedz
@DexterFromLab: tutaj akurat on pisał to w świetle wielkiej płyty. Niestety nadal wiele bloków ma uziemienie przez zerowanie ale sukcesywnie jest to zmieniane. Jednak zajmuje to czas. Jak widać op ma już blok po zmianach ale @defoxe się upierał, że takich bloków nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AreQPL: o #!$%@? zloty. Ukrowi dałbym dobra flaszkę oprócz wynagrodzenia. Koniecznie lec do prawnika i pozywaj spółdzielnie. Zdrowia życzę!

  • Odpowiedz
to ciekawe co mu przecieli.


@ksiak: Normalnie w blokach z tamtych lat nie ma instalacji 3 żyłowej, jest 2 żyłowa. Normalnie też w blokach kable nie idą do mieszkań korytarzem, a pionami. Jest jeden pion dla rur między łazienką a kuchnią, zaraz obok jest pion z drutologią aluminiową.
  • Odpowiedz
Normalnie w blokach z tamtych lat nie ma instalacji 3 żyłowej, jest 2 żyłowa.


@defoxe: zastanawiam się kiedy do Ciebie dotrze, że spółdzielnie wymieniają instalację i doprowadzają nowe instalację do mieszkań?

Normalnie też w blokach kable nie idą do mieszkań korytarzem, a
  • Odpowiedz
@ksiak: owszem jest dalej w aluminium ale nie dla 20m, proszę cię... W aluminium są wtedy większe przekroje stosowane. Nawiasem sam tak mam w aluminium pociągnięte ziemią od licznika przy płocie do domu. Trochę dałem ciała ale... Działa i pewnie będzie działać.
  • Odpowiedz