Wpis z mikrobloga

Oryginalna, wyjątkowa gra fabularna osobistego i politycznego horroru. Wcielasz się w wampira walczącego o przeżycie, zwierzchnictwo i o swoje zanikające człowieczeństwo – pełen obaw o to, do czego jesteś zdolny, oraz przerażony otaczającymi cię nieludzkimi spiskami.
Jako wampir odczuwasz mękę wynikającą z Głodu, bezwzględnego i potwornego pragnienia ludzkiej krwi. Jeśli nie zechcesz mu sprostać, przejmie twój umysł i doprowadzi cię do potwornych czynów. Wszystko po to, by go ugasić.
Każdej nocy będziesz poruszać się po krawędzi brzytwy.
Mroczne cele, zawzięci wrogowie oraz osobliwi sprzymierzeńcy oczekują na ciebie w Świecie Mroku.
-> https://rgfk.pl/podrecznik-glowny-wampir-maskarada/46450.html

#rgfk
#gry #rpg #grybezpradu #wampir
RGFK_PL - Oryginalna, wyjątkowa gra fabularna osobistego i politycznego horroru. Wcie...

źródło: comment_1647010150YYJSwQAV1M4laHMKhnLMZ9.jpg

Pobierz
  • 2
@RGFK_PL: Mam pytanie - w ile osób można w to grać? Czy mógłbym np. we dwóch z ojcem sobie zagrać czy za mało? I jak ogólnie wygląda taka rozgrywka? W podręczniku jest historia którą gracze podążają czy jak? Pytam się, bo chciałbym w końcu pobawić się w takie podręcznikowe RPG, ale nie wiem czy jest sens w to wchodzić w mojej sytuacji.
@gimemoa: Hej! Generalnie najlepiej w RPG grać w grupie od trzech do pięciu osób - tak samo jest w przypadku Wampira. Jedna osoba prowadzi całą rozgrywkę - tworzy Miasto, Kronikę, egzekwuje zasady i w zależności od postaci, jakie stworzą gracze dostosowuje resztę historii.
Jak większość gier fabularnych, trzeba dużo mówić i mieć niezłą wyobraźnię. ( )
Podręcznik posiada wiele wskazówek i instrukcji jak stworzyć własną kampanię,