Wpis z mikrobloga

Heja Mirasy.
Jakiś czas temu dostałem w prezencie od klienta z Francji taki o to pistolet.
Generalnie nie znam się na broni, może ktoś z Was byłby w stanie mi powiedzieć coś więcej na jej temat?
Patrząc na grafiki googla, ciężko mi się odnaleźć chociażby w roku produkcji w/w przedmiotu.
Broń została znaleziona na strychu domu, środkowa część Francji. Była owinięta w stare gazety i ukryta pod dachówkami.

Czy jest sens i warto ją oddać do renowacji?
Ile może mnie to kosztować oraz czy ta bron ma jakąś wartość kolekcjonerką?
Wszystkie łączenia i śruby wyglądają podobnie. Spust etc działa

#bron #rusznikarstwo #czarnoprochowycontent
#strzelectwo #strzelajzwykopem
FearScream - Heja Mirasy.
Jakiś czas temu dostałem w prezencie od klienta z Francji t...

źródło: comment_1647002720dnYccHNj4lHrt3THbJf51e.jpg

Pobierz
  • 20
Czy jest sens i warto ją oddać do renowacji?

Ile może mnie to kosztować oraz czy ta bron ma jakąś wartość kolekcjonerką?


@FearScream: tak i tak, proponuje poszukać na FB jakichś grup rekonstrukcyjnych, pewnie sprzedasz to od ręki.
@h3xed faktycznie podobny. Tak myślę teraz patrząc na tą aukcję, ze koszt naprawy i renowacji tej broni przewyższy pewnie jej wartość.
W obecnym stanie chyba zadecyduje ze trafi na ścianę w jakiejś ładnej oprawie
@FearScream: Jest w dobrym stanie, wiele do naprawy tutaj nie ma. Rozkręcić, wyczyścić rdzę np. elektrolizą, zabezpieczyć drewno, naoliwić, skręcić :) Obejdzie się bez fachowca.
Tani, kapiszonowy pistolet podróżny z przełomu XVIII i XIX w. , być może konwert ze skałki (ale to wyjdzie po oczyszczeniu i dokładnych oględzinach lufy i okolic kominka). Stan drewna nie napawa optymizmem ale po właściwym czyszczeniu i konserwacji będzie ładna ozdoba. Na strzelnicę bym się nie wybierał ;)