Wpis z mikrobloga

Sytuacja kredytobiorców. Ostatnia szansa na zabezpieczenie swojej sytuacji w najbliższym czasie.

Z raportu NBP wynika, że inflacja może osiągnąć 12%, KNF rekomenduje liczenie zdolności kredytowej przy stopach 7.75%. Na dzień dzisiejszy WIBOR 6M wynosi 4.52%, WIBOR 3M 4,18%.

Teraz najważniejsze. Nawet na ten moment oferta ze stałą stopą procentową jest dużo bardziej atrakcyjna. Banki spodziewają się szturmów klientów i zaczną ustawicznie podnosić oprocentowanie. Można jednak „zarezerwować” sobie warunki i w trakcie weekendu wypełnić wniosek. Czy warto?

Policzmy średnie koszty po stronie banku w kredycie ze zmiennym oprocentowaniem na poziomie 2.5%. Daję to na ten moment łączne oprocentowanie 7,02% oraz 6,68% w zależności od WIBORu. Zapowiedziane są kolejne podwyżki. Stałe oprocentowanie wynosi na ten moment 6.13% oraz 6.2% w dwóch uznanych bankach. Przez 5 lat macie spokój i z każdą kolejną podwyżką wasz kredyt jest jeszcze bardziej korzystny.

Jak się to przedstawia na liczbach przy kwocie 500 tysięcy zł? Porównajmy stałe oprocentowanie 6.2% oraz zmienne 8%. Różnica w racie to ponad 600 zł. Po nagłej obniżce stóp procentowych możemy kredyt raz jeszcze refinansować na zmienne oprocentowanie.

Samo wypełnienie wniosku zajmie około 15 minut, czas na uzupełnienie wszystkich formalności to 14/30 dni. Wyjątkowo zostawiam swój numer firmowy tutaj. Będę pracował cały weekend. 734457599. Przekażcie swoim znajomym którzy nadal mają zmienne oprocentowanie. W przyszłym tygodniu zabieg ten będzie nadal opłacalny, jednak oferty będą droższe.

droetker4 - Sytuacja kredytobiorców. Ostatnia szansa na zabezpieczenie swojej sytuacj...

źródło: comment_1647001865CfHJSuZEcgjPKS1tpyVWTw.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@droetker4: z tego co czytam ten wątek i mirko to obecnie w moim przypadku, jak celuje w kredyt na 10lat brać stałą stopę oprocentowania bo przez najbliższy czas prognozy dla oprocentowania są wzrostowe. Za jakiś czas jak oprocentowanie zacznie spadać, to zrobić refinansowanie kredytu i przejść na zmienną stopę? Trik polega na tym by wybrać taki bank, który pozwala na bezkosztową wcześniejszą spłatę w celu bezproblemowego ewentualnego refinansowania? Z Twojego
  • Odpowiedz
  • 0
@marsmarchmars wybierz taką osobę która wyda Ci się najbardziej kompetentna. Sam zajmuje się wszystkim co z finansami związane, bardzo obszernymi zagadnieniami. Zakup nieruchomości to nie tylko wzięcie kredytu, to dodatkowe ubezpieczenia na życie czy nieruchomości, pozbycie się oszczędności, konieczność kontrolowania kredytu na każdym etapie, budowa oszczędności na nowo. Pytanie kiedy będziesz składać wniosek i jaki typ oprocentowania preferujesz? U mnie masz pewność, że oferta jest na dany moment najlepsza i przy
  • Odpowiedz
  • 0
@RozowaWkolorachTeczy millenium jest tańszym bankiem z racji na brak dodatkowych ubezpieczeń które są niekorzystne. W ING masz także drogie ubezpieczenie na życie przez pierwsze 5 lat. Ubezpieczenie zaczyna bieg wraz z uruchomieniem kredytu. Sytuację trzeba przeanalizować na podstawie typu nieruchomości i sposobu zapłaty, czy odbywa się na przykład w transzach. Co do obsługi kredytu indywidualnie nie masz żadnych plusów. Wytłumaczone wszystko będzie dużo bardziej płytko bo banki zatrudniają słabych specjalistów bo
  • Odpowiedz
W ING masz także drogie ubezpieczenie na życie przez pierwsze 5 lat.


@droetker4: hmm w wydruku od doradcy mam info o ubezpieczeniu na życie w ING do 36mca, natomiast w ofercie bezpośrednio od ING nie ma o tym wzmianki
  • Odpowiedz
@droetker4: Miałem rozmowę telefoniczną z panią z PKO BP i miała mi wysłać symulację jak by wyglądała spłata w przypadku gdybym chciał zmienić na oprocentowanie stałe. Ma zadzwonić w przyszłym tygodniu żeby zapytać czy podjąłem decyzję. Niestety nie wysłała mi tej symulacji xD. Mówiła, że zamroziła mi narazie oprocentowanie do podjęcia decyzji. Myślisz, że czekać aż zadzwoni czy w poniedziałek od razu lecieć do oddziału załatwiać wszystko?
  • Odpowiedz
  • 2
@mr_ponglish nie wierzę, że jej słowa mają jakiekolwiek znaczenie. Ci ludzie na infolinii zarabiają najniższą krajową i takie też jest ich zaangażowanie. Dziś już oddziały zamknięte. Choć szansa, że oferta się utrzyma jest dość duża, zależy jaki dokładnie %
  • Odpowiedz
@droetker4: Mam teraz kredyt na zmiennej w Millennium, czy jak chce przejść na stałe to będą przeliczać zdolność jeszcze raz? Jak to zrobić? Kredyt brany w czerwcu 2021
  • Odpowiedz
@droetker4: hej, jak tam po weekendzie? Faktycznie miałeś masę roboty?
Chciałabym jeszcze zrozumieć kwestię ubezpieczenia nieruchomości.
Bank wciska mi swoje ubezpieczenie. Ja znajduje lepsze gdzie indziej.
Przedstawiam do banku info, że sory, ale znalazłam gdzie indziej i dla nich to jest OK?
Rozumiem, że takie ubezpieczenie muszę podpisać przed finalizacją umowy z bankiem?
  • Odpowiedz
  • 0
@RozowaWkolorachTeczy w większości banków to nie jest okej. Wymagają swojego wewnętrznego po to żeby dodatkowo na Tobie zarobić. Analiza tego który kredyt jest lepszy jest bardzo trudna i bez doświadczenia raczej sama tego dokładnie nie policzysz. Co do weekendu jako biuro około 12 osób złożyliśmy wnioski na 17 mln refinansowania kredytów na stałą stopę. Dla nas kosmiczny wynik. No i oczywiście będziemy działać przez cały kolejny tydzień.
  • Odpowiedz
@droetker4: przy 6.50% jeszcze rozważałem, przy 7.20% nie sądzę żeby to było opłacalne. Chyba, żeby przejść na rok, a później refinansować z powrotem na zmienną.
  • Odpowiedz
  • 0
@biski można refinansować na zmienną po dowolnym okresie. Co do warunków na dziś jest do zrobienia nadal około 6.1%. Zostaw do siebie jakiś kontakt na priv to wszystko Ci wyjaśnię.

@karid oficjalnie obwiązuje do końca miesiąca, ale po rozmowach z ludźmi z millenium twierdzą, że mogą ją zmienić w każdej chwili.
  • Odpowiedz
@droetker4: jutro podpisuję umowę o kredyt w millenium. Niestety, oprocentowanie zmienne. Czas goni, więc nie mogę jej anulować i starać się o stałe. Czy będę mógł od razu uderzyć po aneks po podpisaniu umowy, aby zmienić na stałą? Kredyt właściwie na budowę. Kobieta na infolinii powiedziała, ze zmiana może dopiero nastąpić po spłacie pierwszej raty kapitałowej, która, w tym przypadku, będzie dopiero za rok, kiedy bank wypłaci wszystkie transze deweloperowi.
  • Odpowiedz
@Szakalak: Nie jestem pewien na 100% Millenium bo tam akurat budowy nie robiłem ale ogólnie zasada jest taka, że w przypadku kredytu budowlano-hipotecznego taki aneks można dopiero podpisać po wypłacie ostatniej transzy i przejściu na raty kapitałowo-odsetkowe czyli jak mówisz u Ciebie za rok. Spytaj doradcy banku, z którym podpisujesz ale wątpię, że u nich jest inaczej. Nie wiem czy nie lepiej będzie Ci złożyć wniosek o nowy kredyt ze
  • Odpowiedz
@deloren: Słyszałem, ze przez ostatni miesiąc coś się zmieniło i w każdym momencie można przejść na stałą, ale nie wiem na ile to legitne info. Swojemu doradcy jak i konsultantom zbytnio nie ufam, bo do tej pory wykazali się już duża niekompetencją.
  • Odpowiedz