Wpis z mikrobloga

To, co się dzieje teraz w Rosji i jak ludzie popierają Putina i śmieją się z sankcji tylko pokazuje, jak ważne jest to, aby nie przymykać oka na to, co robi pis, "bo wojna i trzeba swoją niechęć dla rządu odstawić na drugi plan". Pegazusy, walka z wolnymi mediami, fikołki w trybunale, propaganda w TV, napuszczanie na opozycję, pałowanie na demonstracjach, to wszystko to putinowska szkoła polityki.

https://ksiazki.wp.pl/eugeniusz-korin-wiekszosc-rosjan-ma-wyprane-mozgi-6745564838718016a?fbclid=IwAR3e_pYFzMaPs5g5xQB9hyVSKpuDawTrpR6QYFeTG208hMObv2ufILbXdRQ

Weźmy dla przykładu język, jakim propaganda putinowska opowiada społeczeństwu o Rosji i Zachodzie.

Co mówią?

W ich wydaniu Rosja to wielki, wspaniały kraj, potężne państwo, posiadające śmiercionośną broń, przed którym drżą wrogowie. Kraj zamieszkały przez wyjątkowy naród – Rosjan hołdujących wielowiekowym tradycjom i broniących ruskojęzycznych ludzi na całym świecie.

A zgniły Zachód? To zdegenerowani rusofoby, to "gej-Europa" i "liberaści" [połączenie słów "liberałowie" i "pederaści" – red.], którzy zdeprawują rosyjskie dzieci, jak tylko im się pozwoli wydawać w Rosji ich książki i pokazywać ich filmy.

Rosjanie przedstawiani są jako naród wybrany, który powstrzyma to moralne zepsucie. Człowiek rosyjski ma zanieść na Zachód prawdę i czystość.


(...)

Dlaczego Rosjanie tak łatwo ulegają tej propagandzie?

Ona się sączy Rosjanom do głów od wielu lat od rana do wieczora, przez siedem dni w tygodniu, w prasie, radiu i telewizji. To jest cała machina propagandowa, pracują tam najlepsi ludzie, idą na to ogromne pieniądze.

Aby dotrzeć do młodych, propagandyści przekupili YouTuberów, są na TikToku, płacą nawet raperom, żeby popierali władzę. Nauczyciele w szkołach zobowiązani byli śledzić wpisy swoich uczniów na portalach społecznościowych, żeby wychwytywać "treści ekstremistyczne".


(...)

A poza tym Rosjanie boją się Europy, USA i Zachodu, wierząc, że jesteśmy przesiąknięci złem. Dlatego chcą, żeby to Zachód bał się ich, stąd ta duma ze straszenia wszystkich bronią nuklearną.


Brzmi znajomo? To wszystko od lat próbują wtłoczyć ludziom do głów pisiory i konfiarze. Zgniły Zachód, Polska Chrystusem Narodów, przedmurzem Europy, ostatnią ostoją tradycji i przyzwoitości, "brukselski okupant". Błagam, nie dajmy się doprowadzić do takiego stanu.

#wojna #rosja #ukraina #tvpis #bekazpisu #bekazkonfederacji #neuropa #polityka
  • 77
  • Odpowiedz
@gardzenarodowcami: Morawiecki zgodził się na praworzadność dotyczącą kontroli wydawania środków, aby walczyćz korupcją, a inne sprawy miałybyć rozstrzygane przez TSUE.
Tymczasem KE wstrzymała kasę bez uzasadnienia i czekała na wyrok, a powinna wypłacić kasę.
Dał się ograć bo obydwie strony stosują tu brudne sztuczki, a tego nie przewidział.
  • Odpowiedz
@Krzysztofibisz: " Dodatkowo 500+ i inne byly wprowadzane w czasie rzadow dopiero.." XDDD ale obiecane były podczas kampanii wyborczej i dlatego ludzie zagłosowali, co za fikołek ja #!$%@? XD no właśnie kolejny powód - jak pokazuje twój przykład w Polsce jest całkiem sporo ludzi absolutnie niezdolnych do myślenia, więc nic dziwnego że głosują na partię populistyczną
  • Odpowiedz
@Krzysztofibisz: a kiedy PO obiecało 500+ przypomnij mi?:) czy przypadkiem nie wtedy jak pis miał już przejęte media i grzał propagandę 24/7 do prostych umysłów?:) no właśnie znowu się potwierdza że nie potrafisz dwóch prostych faktów skojarzyć we łbie
  • Odpowiedz
@CamusVevo: jakie media xDD? przeciez PIS ma tylko TVP. PO ma tvn, gw, onet, interia, wp, newsweek, lisa, weglarczyka, cale stado aktorow, celebrytow co 24h jada po PISie (np. Stuhr, Ostaszewska i inne dzbany) i dalej sromotne porazki xDD wez mi to sprobuj chociaz wytlumaczyc jak to mozliwe xDD
  • Odpowiedz
@CamusVevo: PO ma wszytskie te media, juz nie klam. Sprawa wyksztalcenia- nie rozumiem rowniez. Wyksztalcenie nie idzie w parze z rozumem, ale pewnie ty nie ogarniasz tego. Ja mam wyzsze i jakos na PO nigdy bym nie zaglosowal. Pamietam dobrze ich rzady- stawki 7zl/h, rozkradanie wszytskiego, amber gold, osmiorniczki, gardzenie Polakami w stylu Niesioła ze szczaw maja jesc. Itd
  • Odpowiedz