Wpis z mikrobloga

To, co się dzieje teraz w Rosji i jak ludzie popierają Putina i śmieją się z sankcji tylko pokazuje, jak ważne jest to, aby nie przymykać oka na to, co robi pis, "bo wojna i trzeba swoją niechęć dla rządu odstawić na drugi plan". Pegazusy, walka z wolnymi mediami, fikołki w trybunale, propaganda w TV, napuszczanie na opozycję, pałowanie na demonstracjach, to wszystko to putinowska szkoła polityki.

https://ksiazki.wp.pl/eugeniusz-korin-wiekszosc-rosjan-ma-wyprane-mozgi-6745564838718016a?fbclid=IwAR3e_pYFzMaPs5g5xQB9hyVSKpuDawTrpR6QYFeTG208hMObv2ufILbXdRQ

Weźmy dla przykładu język, jakim propaganda putinowska opowiada społeczeństwu o Rosji i Zachodzie.

Co mówią?

W ich wydaniu Rosja to wielki, wspaniały kraj, potężne państwo, posiadające śmiercionośną broń, przed którym drżą wrogowie. Kraj zamieszkały przez wyjątkowy naród – Rosjan hołdujących wielowiekowym tradycjom i broniących ruskojęzycznych ludzi na całym świecie.

A zgniły Zachód? To zdegenerowani rusofoby, to "gej-Europa" i "liberaści" [połączenie słów "liberałowie" i "pederaści" – red.], którzy zdeprawują rosyjskie dzieci, jak tylko im się pozwoli wydawać w Rosji ich książki i pokazywać ich filmy.

Rosjanie przedstawiani są jako naród wybrany, który powstrzyma to moralne zepsucie. Człowiek rosyjski ma zanieść na Zachód prawdę i czystość.


(...)

Dlaczego Rosjanie tak łatwo ulegają tej propagandzie?

Ona się sączy Rosjanom do głów od wielu lat od rana do wieczora, przez siedem dni w tygodniu, w prasie, radiu i telewizji. To jest cała machina propagandowa, pracują tam najlepsi ludzie, idą na to ogromne pieniądze.

Aby dotrzeć do młodych, propagandyści przekupili YouTuberów, są na TikToku, płacą nawet raperom, żeby popierali władzę. Nauczyciele w szkołach zobowiązani byli śledzić wpisy swoich uczniów na portalach społecznościowych, żeby wychwytywać "treści ekstremistyczne".


(...)

A poza tym Rosjanie boją się Europy, USA i Zachodu, wierząc, że jesteśmy przesiąknięci złem. Dlatego chcą, żeby to Zachód bał się ich, stąd ta duma ze straszenia wszystkich bronią nuklearną.


Brzmi znajomo? To wszystko od lat próbują wtłoczyć ludziom do głów pisiory i konfiarze. Zgniły Zachód, Polska Chrystusem Narodów, przedmurzem Europy, ostatnią ostoją tradycji i przyzwoitości, "brukselski okupant". Błagam, nie dajmy się doprowadzić do takiego stanu.

#wojna #rosja #ukraina #tvpis #bekazpisu #bekazkonfederacji #neuropa #polityka
  • 77
  • Odpowiedz
@Krzysztofibisz: dzięki za potwierdzenie tego gwozdzia w mózgu u pisowcow, podaje ci argumenty na co ty odpowiadasz WCALE NIE albo wymyslasz sobie jakiejs idiotyzmy (np. wyksztalcenie nie idzie w parze z rozumem - jasne, wyksztalcenie nie jest gwarancja bycia inteligentnym, ale inteligencja jest za to silnie skorelowana z wyksztalceniem, ale ty pewnie tego i tak nie zrozumiesz)
  • Odpowiedz
@CamusVevo: apropo osmiorniczek- szach-mat, teraz juz sie zaorales. Nic nie jest zlego w jedzeniu. Chodzi o to, ze Sikorski zamawial je i BOR mu je przywozil. Zostalo mu to udowodnione. Chodzi tu o to, na co PO sobie pozwalalo- jakie rozpasanie- zamawianie BORowcow jako taksowkarzy. A zwyklemu Polakowi woda i chleb- takie byly rzady wlasnie PO
  • Odpowiedz
@Krzysztofibisz: tvn i gw ma odchyl w strone PO, ale nie jest to taki poziom propagandy jak w TVP, jak juz wczesniej wspomnialem zarowno TVN jak i GW naglasnial afery PO i w tych miazdzaca wiekszosc czasu nie ma nawet nic wspomnianego o PO, natomiast tvp NIGDY nie wypowiedzialo sie krytycznie o pisie i w niemal kazdym wydaniu wiadomosci pis jest chwalony, jesli nie widzisz pomiedzy tymi sytuacjami roznicy to
  • Odpowiedz
@Krzysztofibisz: ah tak, w koncu sikorski zamawiajacy sobie pizze przez bor (karygodne zachowanie, zgadzam sie) jest gorszy niz szydlo zmuszczajace borowców do klamania w sprawie wypadku ktory wywolala (1000x bardziej karygodne zachowanie i bardzo powazne zlamanie prawa)
  • Odpowiedz
@CamusVevo: PISowi duzo do tego, aby byc dobra partia, ja to wiem. Ale gadanie, ze PO to jest cos lepszego, to nieporozumienie. Rodowod poslow tej partii tez jest wazny- 90% towarzyszy. Zaraz wyjedziesz mi z Piotrowiczem pewnie xDD
  • Odpowiedz
@kubelek_klasik: mówię to rodzicom 60+ i nie dociera.

Przecież PiS nie wywołuje wojny, nic nie robiom złego.

Wiadomo z dniem wjadą z grubej rury, ale to są początki dokładnie sposobu rządzenia w Rosji, pranie mózgu na każdym kroku, od kaszojada 500+ i uzależnienia obywatela od socjalu i państwa.
  • Odpowiedz
@Krzysztofibisz:

PISowi duzo do tego, aby byc dobra partia, ja to wiem. Ale gadanie, ze PO to jest cos lepszego, to nieporozumienie. Rodowod poslow tej partii tez jest wazny- 90% towarzyszy. Zaraz wyjedziesz mi z Piotrowiczem pewnie xDD

Dlaczego całkowicie przestałeś się odnosić do tego co ja piszę tylko wyskoczyłes z ogólnikowym PiS nie jest idealny ale lepszy niż po? Czyżby zabrakło "argumentów"?:)
  • Odpowiedz
@Krzysztofibisz: to są półmózgi, nie przekonasz. Nie ma głupoty, której by nie powtórzyli, nie ma takiego skxxrwienia logiki, do której nie posunęliby się by nie dowalić Kaczafiemu. Wielu z nich bardziej nienawidzi PiS niż kochają Polskę, a ruskie BWPy by witali kwiatami jako wyzwolicieli spod pisowskiego reżimu. Serio. To jest taki poziom mentalności. PiS ma wiele wad, ale chyba ostatnią z nich mogłaby być prorosyjskość. Są na to tysiące dowodów.
  • Odpowiedz