Wpis z mikrobloga

@ecconomicus: tu chodzi o coś trochę innego, o czym pisałem wczoraj. Takie firmy są narzędziem propagandy. Małego Modelarza wydawał/wydaje LOK, a nie Ruch. Co zaś tyczy się AH, to jednak oni mają większą różnorodność niż Zvezda.
@Polanin: Jasne, przyjmuję to do wiadomości - właśnie zobaczyłem ten wątek z mailami. Oczywiście jest bardzo możliwe, że pracownicy Zvezdy to takie same nacjonalistyczne głąby z krzywym spojrzeniem na świat, jak większość Rosjan.

Po prostu nie trafia do mnie argument, że ich katalog produktów ma na celu szerzenie propagandy. Zwyczajnie każda firma skupia się w mniejszym lub większym stopniu, na wydawaniu modeli pod gust klientów z kraju, z którego pochodzi.

I
@koziolek666: czy ja wiem czy z oferty mozna wyciągnąc takie wnioski? Produkują to co sie sprzedaje i mają własną niszę na rynku i tyle. Ten zestaw Polite people był średnio śmiesznym żartem wtedy a teraz przy tych doniesieniach o mailach jest tylko kolejną składową potwierdzającą teorie onucy.
@kozaqwawa: moja hipoteza robocza jest taka, że w Rosji po prostu ludzie mają mielone z mózgów. I to nawet nie jest „wina” putinowskiej propagandy, ale ten kraj tak ma, bo jedynym okresem jako takiej demokracji to był marzec-październik 1917. I najzwyczajniej w świecie oni zawsze będą popierać władzę.
Po prostu nie trafia do mnie argument, że ich katalog produktów ma na celu szerzenie propagandy. Zwyczajnie każda firma skupia się w mniejszym lub większym stopniu, na wydawaniu modeli pod gust klientów z kraju, z którego pochodzi.


@ecconomicus: Mam takie same przemyślenia. To, że ktoś robi model z oznaczeniami SS nie znaczy, że pochwala nazizm.