Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, może mądre, ale raczej głupie. Nie jestem jeszcze aż tak obeznany z perfumehube i zastanawia mnie, bo wydaje mi się, że tam czasami trochę chaosu i nieścisłości jest.

Taki przykład z Savagem Elixir. Wiadomo, że to jest po prostu ekstrakt z perfum. Ale na perfumehubie występuje jako woda perfumowana i ekstrakt. Co ciekawe, klikając w sephore ta pokazuje, że to woda perfumowana. No i między obiema tu kategoriami występuje dość wyraźna różnica cen. Ekstrakt tańszy. To jest w końcu ten sam zapach, tylko perfumerie mają problem z określeniem koncentracji czy coś mnie ominęło i są dwa różne Elixiry? xD

No i generalnie jaka jest opinia wykopwego grona ekspertów co do Elixiru? Warte ceny?

#perfumy
Kenteris - Mam pytanie, może mądre, ale raczej głupie. Nie jestem jeszcze aż tak obez...

źródło: comment_1646853724Ei4t6GmYRQgOBJhwTPF3Or.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Kenteris: akurat w tym przypadku nie ma róznicy, bo to dokładnie ten sam zapach
algorytm pieprzy albo to perfumerie mają syf u siebie, tez się spotkałem z tym w przypadku wielu zapachów jak np. DHC oznaczaone jaki edt XD
  • Odpowiedz
@Kenteris: Perfumerie nie umieją into koncentracje. Tak jak przy Terre d'Hermes masz cztery różne mimo że jest klasyk EDT i Parfum, nazywany czasem EDP, a czasem Pure Parfum, więc ciężko się domyślić co zacz
  • Odpowiedz
@Kenteris:

Jeśli chodzi o rozbieżności w typach produktów (np. woda perfumowana i ekstrakt perfum), to problem
wynika z tego, iż typy prezentowanych produktów (jak i inne cechy) są ustalane głównie na podstawie informacji dostępnych na stronach produktów w sklepach.

Niestety. W części sklepów produkty są oznaczane w sposób błędny. W przypadku produktu, który jest wg producenta 'ekstraktem perfum', w części sklepów będzie on oznaczony jako 'ekstrakt perfum' a w innych jako 'woda perfumowana'. Do tego dochodzi też często używane w nazwach i opisach produktów wieloznaczne słowo 'perfumy', które może oznaczać 'ekstrakt perfum' ale może też oznaczać
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG:

Jeśli chodzi o błędy w pokazywanej pojemności, to zależy jakie jest ich źródło. Jeśli prezentowana oferta 100 ml na stronie jest opisana jako 30 ml, to jest błąd do łatwego skorygowania (jeśli wiadomo jakiego produktu dotyczy). Jesli natomiast prezentowana oferta 100 ml jest opisana na stronie też jako 100 ml, ale w rzeczywistości okazuje się 30 ml, to jest to błąd sklepu i jest trudne do wyeliminowania.
  • Odpowiedz