Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #raportpokustnika !

Dzisiaj bez raportu - z uwagi na poszanowanie Waszego i mojego czasu. Front kompletnie zastygł. Od godziny 9:00 do godziny 21:00 czasu kijowskiego obowiązuje zawieszenie broni, które poza kilkoma incydentami jest generalnie przestrzegane przez obie strony. Większość nagrań jakie zostały dzisiaj opublikowane pochodzi z dni poprzednich.

Pod ostatnim raportem zaproponowałem utworzenie zbiórki na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Kilka osób zareagowało na to pozytywnie. Byłoby naprawdę świetnie, gdyby wspólnie udało się nam zrobić coś dobrego!
Obiecałem zapytać Was w jaki sposób te pieniądze zbierać i na jaką organizację konkretnie je przeznaczyć. Będąc szczerym Wasza pomoc byłaby jak najbardziej mile widziana, gdyż nie mam żadnego doświadczenia w organizowaniu internetowych zbiórek. Wypiszcie w komentarzach swoje pomysły jak to Waszym zdaniem najlepiej zorganizować i na co przeznaczyć zebrane środki. Najlepsze pomysły zostaną poddane pod głosowanie!

Tylko jedna uwaga - absolutnie nie chcę, aby jakiekolwiek pieniądze trafiały na moje konto. Chcę, aby odbywało się to w maksymalnie przejrzysty sposób, najlepiej za pośrednictwem jakiejś organizacji/portalu zrzutkowego.

Z ciekawą pomysłem zgłosił się @DOgi, jest on wolontariuszem Fundacji Współpracy Polsko Ukraińskiej U-Work. Wspierają oni aktywnie potrzebujących zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Mogliby utworzyć dla nas osobną skarbonkę na którą wpłacalibyśmy środki jako Wykopowicze. Powiem tak - jak dla mnie brzmi to dobrze, jednakże decyzja będzie należała do Was.

Sekcja komentarzy jest Wasza!
  • 22
Jesteś pewny, że na południu nie ma już zupełnie żadnych postępów. Muszę poszukać informacji ale czytałem, że jakieś postępy rosjan miały miejsce.


@Manah: Stosunkowo niewielkie. Nie ma o czym tworzyć całego raportu.
@pokustnik: Ja też wolałbym wysłać kasę do Ukrainy, niena uchodźców. Nie zrozum mnie źle, mam do nich dużo serca, ale pilniej kasa potrzebna jest na wschodzie imo. Co im zostanie to na odbudowę przeznaczą...
Zrzutka pl jest bezprowizyjna. Może właśnie fundacja To Się Uda?
@pokustnik obserwujesz co się dzieje na rynkach? Ropa, gaz, węgiel albo na ATH, albo na wieloletnich szczytach

Złotówa chwilowo dzisiaj się umocniła ale... ale to zawieszenie broni

Jak myślisz, na ile wciąż aktualne jest wmieszanie się naszych narodowych czempionów w całą zadymę? Złotówka lata jak szalona jakbyśmy to my mielibyśmy iść na front...