Wpis z mikrobloga

Są obecnie na sali jacyś użytkownicy linuxa? Mam sobie plik z logami ilości pobrań pewnego programu i musze z niego wyciągnąć liczbe pobrań każdej z wersji (osoby pobierające spod jednego IP liczymy tylko raz). Jak na moje oko to trzeba by pewnie zrobić grep z wyrażeniem regularnym i potem policzyć liczbe wierszy, tylko nadal mi brakuje jednego szczegółu. No bo to żaden problem jak ja sobię spiszę jakie tam wersje występują, walnę grep, jako wzorzec podam wyrażenie regularne opisujące wiersz w pliku z konkretną wersją i każę policzyć wiersze - i tak dla wszystkich wersji które sam znajdę. Ale jak zrobić to tak, żeby skrypt takie coś robił automatycznie? #informatyka #linux
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marmite: w IP może być od 1 do 3 cyfr. [0-9.]+ zwróci ci IP w całości (dopasuje całe 123.45.67.8), ew. możesz użyć [1-2]?[0-9]{1,2} dla każdego fragmentu IP. Jak przez regex nie wychodzi, użyj skryptu do wyciągania IP w inny sposób.
  • Odpowiedz
@Asmodeusz: Powtórzę, ja znam regexy. W tym co napisałem nie ma +, tylko jest {2}, więc powinno zwracać adresy IP złozone z samych dwóch cyfr, ale tego nie robi (to nie ma związku ze skryptem, który mam napisać, tak tylko sobie testuję grep i wyrażenia regularne). I nie wiem czemu nie działa :S
  • Odpowiedz