Wpis z mikrobloga

Ej wtłumaczcie mi dlaczego tak wielu wykopków uważa, że miliony Ukrainców beda wolały latami koczować na dworcach w Polsce i to już koniec Polski skoro dostają prawo pobytu i pracy na terenie całej UE?

Ukraińcy będą mogli przebywać w wybranym przez siebie kraju Unii Europejskiej przez rok – z możliwością przedłużenia do trzech lat. Zgodnie z przyjętym mechanizmem uchodźcy zyskają prawo do pobytu i pracy, dostęp do szkół i opieki zdrowotnej.


#ukraina
  • 15
bo są blisko ukrainy czyli rodzin.

I mają raczej więcej z nami wspólnego niz z zachodem, będą sie tu lepiej czuć

Jezyka tez łatwiej im polskiego się nauczyć


@vitermagerin: Czyli lepiej koczowac latami za bułke we Wrocławiu, niż pojechac kilkadziesiat km dalej i pracowac?Ty lepiej czułbyś koczujac z dziećmi na dworcu w Słowacji czy pracując u Bauera w Niemczech.
Ogarnijcie ludzie. Oni w jakiejś swojej części teraz liczac na szybki powrót
@szurszur: koczować za bułkę rozumiem ze w polsce w bułkach płacą.
A ty gdzie pracujesz ? U niemca możesz 5 razy tyle zarobić, a w kanadzoe 10. A jakoś w Polsce siedzisz
Dales przyklad miasta bardzo odległego od ukrainy i tak. Oni maja blozesz więzi rodzinne wiec będą chcieli byc w miare blisko
Oni maja blozesz więzi rodzinne wiec będą chcieli byc w miare blisko


@vitermagerin: Już pisałem. Co im z wiezi rodzinnych skoro mężczyźni i tak nie moga wyjechac.

A ty gdzie pracujesz ? U niemca możesz 5 razy tyle zarobić, a w kanadzoe 10. A jakoś w Polsce siedzisz


@vitermagerin: To nie to samo. Tu nie ma zestawienia normalne życie w PL vs normalne życie w GER. Masz zestawienie bycie uchodzcą
@szurszur: ale wojna sie skończy i bedziesz mogl w końcu odwiedzić rodziny nie tylko mężczyzn ale i ciocie bacie kuzynow itd.
Masz twarde dane ze zostaje ich najwięcej w polsce właśnie miedzy innymi z powodow których pisałem wyzej ale nie chcesz tego przyjąć do wiadomości
@vitermagerin: Już napisąłem - zostaja bo jeszczelicza na szybki powrót (a do tego kraje zaqhcodnie jeszcze nie rozkreciły pomocy w pełni). Jak zobacza, że trzeba koczowac w obozach (wlasnie potwierdozno, że bedau meiszczani w halach) to beda szyukac możłiwości wyjazdu.
Nawet Czeczeni uciekaja z polskich osrodków żeby neilegalnie przeowac w Niemczech, a Ty twierdzisz, że Ukriancy beda woleli zostac w zatłoczonych budynkach z zapchanymi kiblami maja legalna droge na Zachód.
@szurszur: Na pewno sporo Ukraińców wyjedzie dalej na zachód do swoich rodzin i znajomych, może Polska też dostanie jakieś pieniądze na uchodzców, bo to sytuacja bez precedensu

No i to będzie na pewno cenne dkświadczeni, ale i ciężkie, ale pewnie w przyszłości Polska zmieni nastawienie o będziemy przyjmować chętniej uchodzćów np z Syrii
@vitermagerin:

Austria jest gotowa do przyjęcia ukraińskich uchodźców, którzy przebywają obecnie w Polsce. Taką deklarację złożył w Wiedniu kanclerz Austrii Karl Nehammer, który spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim.