Wpis z mikrobloga

  • 52
Widziałem nagrania z tym "korkiem" 5km z ludźmi czekającymi na wejście do Polski na granicy.

Co my z nimi wszytskimi zrobimy? Pytam poważnie, bo niedługo Ukraińcy będą stanowić 1/4 naszej całej ludności, a przecież mieszkania i domy nagle same nigdzie nie postawiają się, a 5 milionów miejsc pracy też się znikąd nie weźmie. No i parę milionów dzieciaków upchnął w polskich szkołach? Przecież to wygląda jak koniec Polski i upadek gospodarki.

#ukraina #wojna #rosja #polska #gospodarka #ekonomia
  • 51
  • Odpowiedz
@Vafik: 2-3 miliony u nas, choć części tak jest od razu rozmieszczania do ościennych państw, chyba ze konflikt będzie trwał długo, wtedy może i 10 milionów się przewinąć choć wydaje mi się to niemożliwe.
  • Odpowiedz
@Vafik: Pchniemy ich dalej na zachód/ południe. Nie wszyscy też przyjeżdżają tu pracować. Tą są uchodźcy a nie imigranci. Nie zostaną to wszyscy na stałe. Przestań siać panikę chyba, że masz jakąś propozycję co powinniśmy robić. Bo przecież nie zamknąć granicę na amen...
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@To_ja_moze_pozamiatam gdzie tu sianie paniki, po prostu zadałem zwyczajne pytanie.. ostanio na wykopie zrobiła się jakaś dziwna narracja, w której nie można pytać o podobne rzeczy do moich tylko wszystko zamiatać pod dywan i udawać, że żaden problem nie istnieje. Trzeba trochę myśleć też w przyszłość, a nie żyć tylko tym co teraz
  • Odpowiedz
@Vafik: Ale to właśnie jest sianie paniki. Jak tam myślenie o przyszłości? Co wymyśliłeś? Jakie masz inne, lepsze rozwiązanie. Bo jak na razie to tylko skrytykowałeś przyjmowanie uchodźców. Takie gadane nastawia tylko ludzi przeciwko ludziom z Ukrainy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RozowaZielonka: xdddddd nie no serio xD
Krytykujesz pomoc ODDOLNĄ? Ty wiesz wgl co to znaczy czy na szybkim kursie dla trolli nie uczyli? Co daje Ci prawo dyktować ludziom na co mają wydawać swoje własne pieniądze? A jak Ty masz problemy to Ty się nimi zajmij, bo widać problemy innych ludzi im w niczym nie przeszkadzają pomagać, Ty nie musisz możesz się kisić we własnym sosie do woli.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@To_ja_moze_pozamiatam dlatego zapytałem grzecznie na wykopie czy mamy na to jakiś plan czy po prostu przyjmujemy na razie wszystkich jak leci.

Jestem jak najbardziej za pomocą i sam pomagam jak tylko mogę, nigdzie tego nie krytykuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vafik: dopóki Ci ludzie nie staną na nogi? Myślałeś, że to będzie pomoc jednodniowa, a potem uchodźcy magicznie znikną? Świat się zmienił i trzeba to wziąć na klatę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kundzia999 ale minęły już dwa tygodnie, a po necie krąży pełni filmików choćby z dworca gdzie ci ludzie tam śpią, to co z resztą która tu przychodzi, na dworcach też mają spać? Gdyby nie pomoc zwykłych obywateli to byłoby ich więcej niestety..

Mi nie chodzi o uchodźców, bo im się nie dziwię, sam bym uciekał ale w tym wszystkim rozchodzi mi się o to, że rząd i inne osoby wyżej postawione
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vafik: nie ma żadnego magicznego rozwiązania sytuacji, szczególnie przy naszym "nierządzie" ale wątpię żeby Ci ludzie tkwili na dworcach wiecznie. Część wyruszy w Europe, część spróbuję ułożyć sobie życie na nowo tutaj, a część wcześniej czy później wróci do siebie. Impas nie będzie trwał wiekuiście
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RozowaZielonka: o pieniążki to niech się martwią Ci co żyją z socjalu i teraz kwiczą najgłośniej, bo się boją, że na ten ich socjal braknie, ja się o swoją wypłatę bać nie muszę. Boli dupka, że ktoś wydaje swoje, własnoręcznie zarobione pieniądze żeby pomóc innym? Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno, a nie w sumie nie, sprawia mi to jeszcze większą satysfakcję.
  • Odpowiedz
Mieszkanie, praca to jedno, ale wielkim problemem może być też opieka zdrowotna, a szczególnie ta dotycząca dzieci. Za jakiś czas w Polsce może być ze 2 miliony ukraińskich dzieci. W Polsce, szczególnie wschodniej jest tragiczna sytuacja z pediatria, są powiaty gdzie nie ma żadnego oddziału pediatrycznego i z chorym dzieckiem trzeba jechać 50km.


@kompot_z_mirabelek: Lekarze przecież też uciekają. Zakładając, że "uciekalność" jest niezależna od zawodu i uciekają głównie kobiety które
  • Odpowiedz