Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@okurcze: Znajdę gdzieś info co tym ludziom najbardziej potrzeba? Pomagam lokalnie w Expo ale na zachodnim chyba potrzeba bardziej. Kanapki robić? Słyszałem, że sanepid się wpier*ala.
To może ja podrzucę info ze wschodniego, jestem tam wolontariuszem od 3 dni (ochotnicy warszawscy, czyli zorganizowane przez miasto). Pierwszym razem szedłem z obawą czy mnie to jakoś psychicznie nie złamie, ale jest tyle rzeczy do zrobienia ze automatycznie włącza się tryb zadaniowy. Najpierw brefing, podział na grupy, ocena sytuacji i działanie. Wolontariusze maja grupę whatsapp gdzie koordynatorzy nas informują na który peron przyjedzie pociąg i ile jest osób do ogarnięcia, bywają
@okurcze: Mirku, dzięki za to co robisz. Gdybym byl w Polsce to byłbym pewnie tam (lub u mnie w mieście) razem z tobą.

Napisz na prawdę co się dzieje i jak to wygląda, bo części ludzi naprawdę nie zdaje sobie sprawy jaka to jest katastrofa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Powiem tak… Jadąc tam dzisiaj w nocy miałem pewne wyobrażenie na temat tego, jak to wszystko może wyglądać oraz przebiegać. Wiedziałem, że będzie tam sporo uchodźców, bo pociągi z Ukrainy kursują właściwie non stop. Mimo to ja chyba do końca nie byłem przygotowany do tego, co tam na miejscu zastałem…

Zacznijmy od tego, że około 95% przyjeżdżających do Polski osób to kobiety z dziećmi oraz osoby starsze / niepełnosprawne. Autobusy i pociągi