Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc w identyfikacji do czego dane "kółko służy". Może ktoś ma podobny to Parkside (zestaw z Lidla). Zgubiłem instrukcje, ale też obawiam się ze nawet jakby była to opis z czego jest to wykonane niewiele mi mówi. Czy byłby ktoś tak uprzejmy i mi napisał jakie marteriały można daną tarczą ciąć/szlifować? I czy jest coś do obróbki/szlifowania szkła?
#majsterkowanie #hobby #modelarstwo #diy #parkside #dremel
kolonko - Proszę o pomoc w identyfikacji do czego dane "kółko służy". Może ktoś ma po...

źródło: comment_16467764710dVK0h9wHfmfb74K0vnRD3.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kolonko:
1 tarcza (korundowa?) do cięcia materiałów grubszych takich jak stal itp
2,3,4. tarcza "kamień" do szlifowania - różne gradacje (choć ten 3. biały jak jest miękki - to może być też filc do polerowania, po pokryciu go pastą polerską, na zdjęciu nie widać co to)
5. cieniutka tarcza do cięcia delikatnych elementów metalowych, tworzyw itp. Znika w oczach - więc do cieniutkich spraw, a nie długich cięć
Ewentualnie - jest
  • Odpowiedz
@hrumque: właśnie filców nie ma na tym zdjęciu, wszystko "twarde" tarcze. Rolek też nie wszystko jest "twarde". Czy 7mką mogę ciąć szkło i najlepiej na małych obrotach?
  • Odpowiedz
@kolonko: Ceramikę tak. Kamień też. A szkło - zależy jakie, może się rozgrzewać i pękać, a w doadtku ta tarcza jest mięciutka strasznie i będzie tańczyć - to by musiała być raczej tarcza lita
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolonko: jak nie chcesz akcesoriów z cenie szlifierki (xD) to weź Graphite, do użytku domowego się nada.
No i ogólnie myśl o tym dopiero jak zajedziesz to co masz, może będziesz ich "odpowiednio" używać i jeszcze twoje wnuki będą miały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz