Wpis z mikrobloga

Mirki, opuścilibyście swoje domy w zamian za herbatę, zupę i darmowy bilet na pociąg w innym państwie? Niektóre ciągnące onucami wpisy zdają się to insynuować xD

#ukraina
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, opuścilibyście swoje domy w zamian za herbatę, zupę i darmowy bilet na pociąg w innym państwie? Niektóre ciągnące onucami wpisy zdają się to insynuować xD


@tomasztomasz1234: I jak jesteś uchodźcą, to nie możesz mieć markowych ubrań i iPhona ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Ogarnijcie, nie chodzi o to, że pomagamy, tylko o to, że przyjęcie ostatecznie 3-5 mln osób na bliżej nieokreślony czas w krótkim czasie które nie są w większości osobami co zaraz pójdą w aktywność zawodowa, może totalnie #!$%@? nam gospodarkę.


@cienki137: #!$%@?ć albo budować, bo mamy bezrobocie na poziomie 5%¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@cienki137 módlmy się o dobre ciepłe lato, bo akurat moi goście to są chętni ruszyć na zbieranie owoców i ogólnie na pracę w sądach i gospodarstwach. Będą plony, będą zebrane, będziem robić przetwory. Przetrwamy.

Ale masz rację, to jest dobry czas aby myśleć co dalej. Jak tą pomoc doraźną przekuć na długofalową współpracę. Może szwalnie na początek??
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Ty się śmiejesz ale po dzisiejszej wieści że osłowie nie biorą odpowiedzialności za decyzje konieczne dla ratowania uchodźców w poniedziałek składam papiery o paszport i jak tylko zakończę pewne otwarte tematy w kraju Max pół roku i mieszkam za granicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cienki137: a czy tania siła robocza nie napędza gospodarki? PiS zorganizowal 500+ żeby zwiększyć dzietność. A teraz dostajemy ją za darmo.
Jeśli jesteś reprezentantem najmniej opłacanych zawodów to rzeczywiście możesz się ciut obawiać, ale w dłuższej perspektywie to może wyjść Polsce na plus.
  • Odpowiedz
opuścilibyście swoje domy w zamian za herbatę


@tomasztomasz1234: latem jechałem 600km nad morze, bo mój różowy wyjechał na wakacje i nie miał mi kto herbaty zrobić :p no ale paliwo po mojej stronie było :(
  • Odpowiedz